آب‌نبات اصلا سبب چاقی نمی‌شود!

۳۱اردیبهشت،

افزایش مصرف آب‌نبات در میان بزرگسالان آمریکایی علی‌رغم تفاوت‌های رژیم غذایی، ارتباطی با میزان چاقی و یا عوامل خطر بیماری‌های قلبی-عروقی ندارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ اینکه بتوانید با خیال راحت و بدون عذاب وجدان هر چقدر می‌خواهید آب‌نبات بخورید، بسیار احساس خوشایندی است. به لطف پژوهشی که با حمایت انجمن ملی قنادان آمریکا انجام شده، هیچ جای نگرانی برای مصرف آب‌نبات باقی نمانده است.

خبری خوش برای همه دوست‌داران آب‌نبات! خوردن بیش از اندازه آب‌نبات نه سبب چاقی می‌شود، نه منجر به مرگ می‌شود و نه اصلا هیچ اثر منفی دارد. از این به بعد می‌توانید همچون کودکان ۸ ساله در تعطیلات عید آب‌نبات بخورید، و هیچ ترس یا نگرانی از عواقب آن به دل راه ندهید.

به گزارش پاپ‌ساینس، این نتیجه مطالعه تازهی که با حمایت انجمن ملی قنادان آمریکا (NCA) انجام شده است؛ گروهی تجاری که نماینده صنعت آب‌نبات، شکلات و آدامس‌سازی آمریکا محسوب می‌شود. مهم‌ترین یافته‌های گزارش به شرح زیر است:

فراوانی مصرف آب‌نبات با چاقی، افزایش وزن، افزایش دور کمر، فشار خون، چربی خوب (HDL) و چربی (LDL) بد خون، کلسترول، تری‌گلیسیرید و یا مقاومت در برابر انسولین هیچ ارتباطی ندارد.

افزایش مصرف آب‌نبات در میان بزرگسالان آمریکایی علی‌رغم تفاوت‌های رژیم غذایی، ارتباطی با میزان چاقی و یا عوامل خطر بیماری‌های قلبی-عروقی ندارد.
     
به نظر می‌رسد که هم‌زمان با حمایت از صنعت قنادی و مشتریان، NCA تازها به حمایت مالی مطالعات علمی (شاید سطحی) می‌پردازد که نشان می‌دهد خوردن هر میزان آب‌نبات که دلتان می‌خواهد چقدر خوب است، و هیچ مشکلی هم ایجاد نمی‌کند. با این وجود، مطالعات دیگری می باشند که با ارزیابی‌ها و نتایج این مطالعه مخالف می باشند. بنابراین حرف چه کسی را باید باور کرد؟ آیا مجله New England Journal of Medicine درست می‌گوید؛ یا حق با لورا شوموف، رئیس امور علمی و قانون‌گذاری NCA است؟ وی اخیرا در کنفرانس مطبوعاتی گفته است: «در زندگی جای کوچکی برای چیزهای خوشایند مانند آب‌نبات وجود دارد».

خوردن آب‌نبات می‌تواند اثر مثبتی روی خلق و خو و خرسندی شما داشته باشد؛ و همان‌طور که تحقیق اخیر نشان می‌دهد، کمترین تاثیر را روی رژیم غذایی و خطرات سلامتی دارد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ