آتش‌سوزی در بازار ستارخان – ایسنا

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در بازار ستارخان خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ٠٣:١۴ دقیقه بامداد روز جاری، یک مورد حادثه حریق در بازار سنتی ستارخان به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اولین ایستگاه در مدت زمان یک دقیقه به محل می‌رسد گفت: آتش‌نشانان با حضور در محل بلافاصله عملیات اطفا را آغاز کردند و تا کنون بخش قابل توجهی از شعله‌زنی انجام شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران افزود: در طبقه دوم بازار ستارخان چند باب مغازه دچار حریق شده بود و حریق خسارت‌های مالی بسیاری بر جای گذاشته است. اما از گسترش بیشتر حریق جلوگیری شده است.

به گفته ملکی این حادثه تا کنون خسارت جانی نداشته و در لحظات اولیه چند نفر نیز به کمک آتش نشانان از محل خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در ادامه با بیان اینکه این پاساژ در خیابان ستارخان واقع شده بود گفت: این حریق در فاز چهارم بازار ستارخان رخ داده بود و تعدادی از مغازه‌هایی که دچار حریق شده بودند در زمینه پوشاک فعالیت می‌کردند.

وی گفت: شدت حرارت این حادثه بسیار بالا بوده و دود غلیظی طبقه بالایی را فرا گرفته بود. سقف‌های کاذب هم درگیر حریق شده بود اما آتش نشانان با شکافتن سقف‌ها از داخل حریق را اطفا کرده بودند.

ملکی افزود: بر اساس مشاهدات، ١٢مغازه کاملا سوخته و از بین رفته بود اما از زمان رسیدن آتش نشانان از گسترش حریق جلوگیری شده است.

به گفته وی حریق اطفا شده و نیروها هم اکنون در حال تخلیه دود و ایمن سازی محل هستند.  

ملکی در پایان گفت: در گذشته نیز این مرکز چند بار دچار حریق‌های کوچک و بزرگ شده بود و اخطارهای لازم به آن داده شده بود اما هنوز وضعیت ایمنی مناسبی ندارد. امیدواریم به زودی ایمن سازی‌های لازم این مرکز و مراکز این چنینی صورت بگیرد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ