آتش‌سوزی گسترده در ارتفاعات مهارلو

ایسنا/فارس فرماندار شهرستان سروستان گفت: ارتفاعات مهارلو و دوبنه از ساعتی پیش دچار آتش‌سوزی و تاکنون حدود ۱۰ هزار هکتار آن درگیر حریق شده است.

محسن پورزارعی عصر سه‌شنبه ۷ مرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: شعله‌های آتش از ظهر امروز به جان مراتع و پوشش گیاهی در ارتفاعات مهارلو و دوبنه افتاده و همچنان عرصه‌های طبیعی در آتش می‌سوزد که گستردگی محدوده آن بسیار زیاد اعلام شده است.

او با بیان اینکه سطح آتش‌سوزی گسترده است و نیروهای مردمی و امدادی در تلاش برای مهار این آتش هستند در حال حاضر درخواست نیرو از شهرستان‌های خرامه و کوار داریم، افزود: برای مهار کامل آتش نیاز به بالگرد داریم که از مدیریت بحران درخواست کرده‌ایم.

پورزارعی با بیان اینکه نیمی از آتش مهار شده است، ادامه داد: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار هکتار از  عرصه‌های منابع طبیعی طعمه حریق شده است.

اوبا بیان اینکه هنوز علت بروز حادثه مشخص نشده است، عنوان کرد: آتش با توجه به نزدیکی به دکل مخابراتی شیراز و محل سایت زباله شیراز خیلی خطرناک است و مثل انبار باروت می‌ماند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز نیز در این باره بیان کرد: چند دستگاه خودروی سبک و سنگین اطفا حریق و همچنین اعزام تیم عملیات ویژه سازمان آتش نشانی شیراز به محل حادثه اعزام شدند.

محمدهادی قانع افزود: این حادثه در مجاورت تپه تلوزیون ارتفاعات تفیهان و مجاورت سایت برمشور رخ داده است که تیم های امدادی برای جلوگیری از وقوع حادثه به همراه واحدهای آبرسان در سایت مستقر شدند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *