آخرین وضعیت تب کنگو در کشور

کدخبر: ۶۰۰۴۰

تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد – ۰۲:۵۷

print نسخه چاپی

send ارسال به دوستان

آخرین وضعیت تب کنگو در کشور

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، به تشریح آخرین وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور پرداخت و گفت: مردم عادی به این بیماری مبتلا نمی شوند بلکه افرادی که در ارتباط با دام و کشتارگاه ها فعالیت دارند، در معرض ابتلا به تب کریمه کنگو قرار دارند.
دکتر محمدمهدی گویا در گفتگو با مهر اظهار داشت: متأسفانه بعضاً در خبرها می خوانیم که مردم عادی با خوردن گوشت دام به این بیماری مبتلا می شوند. در صورتی که این بیماری برای کارگران شاغل در کشتارگاه ها، قصابی ها و کسانی که با دام سر و کار دارند، است.
وی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۶ نفر در کشور به تب کریمه کنگو مبتلا شده اند، افزود: تا الان ۶ نفر در اثر ابتلا به این بیماری فوت شده اند که یک مورد آن مربوط به کشور همسایه بوده است.
گویا ادامه داد: فصل بهار و تابستان فصل ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو است ولی موارد ابتلا نسبت به ۳ ماهه اول سال گذشته افزایش نداشته است.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به ماه های مبارک رجب، شعبان و رمضان افزود: ذبح و کشتار دام در این ایام زیاد است در نتیجه تماس با دام بیشتر است. لذا، به هموطنان توصیه می شود از ذبح دام در منزل خودداری کنند و از خرید دامهایی که غیر از کشتارگاه ها ذبح شده اند، امتناع کنند.
گویا با اعلام اینکه دامها بعد از ذبح در کشتارگاه به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه می ماند، گفت: در این مدت ویروس از بین می رود و مصرف گوشت خطری برای افراد ندارد.
بروز علائم شبیه سرماخوردگی و استخوان درد در مراحل اولیه و تب همراه با خونریزی در مراحل بعدی از نشانه های این بیماری است و کادر درمانی و افرادی که با این دسته از بیماران مواجه می شوند باید سریعاً مراتب را به مراکز بهداشتی درمانی اطلاع دهند.

شماره پیامک: ۳۰۰۰۱۵۰۵۹۸

Bookmark and Share


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ