آخرین آمار بانک مرکزی از وام ازدواج/ تنها ۲۳۶ هزار نفر موفق به دریافت وام شدند

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

آخرین آمار بانک مرکزی از وام ازدواج/ تنها ۲۳۶ هزار نفر موفق به دریافت وام شدند | چاپ |
شنبه ۲۹ تیر ساعت ۱۴:۱۱ مدیراعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه یک میلیون و۸۶ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده و در نوبت دریافت این تسهیلات قرار دارند،گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۳۶ هزار نفر موفق به استفاده از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج شده‌اند. به گزارش خبرنگار ممتاز به نقل از خبرگزاری تسنیم محمد رضا قربانی، مدیر اعتبارات این بانک ضمن اعلام این مطلب افزود: یک میلیون و۸۶ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده و در نوبت دریافت این تسهیلات قرار دارند که با توجه به کمبود منابع قرض‌الحسنه بانک‌های عامل فعلی و به منظور تسریع در اعطای تسهیلات، در حال هماهنگی با صندوق مهر امام رضا و  بانک‌های خصوصی برای افزودن به این سامانه هستیم.
قربانی همچنین با اعلام این خبر که خوشبختانه در ایام شعبانیه صندوق مهر امام رضا به این سامانه متصل شد اظهار داشت: در سال ۹۰ بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار و در سال ۹۱ حدود یک میلیون نفر از این امتیاز برخوردار شدند.
وی با اشاره به آمار تسهیلات اعطایی بانک‌ مسکن عنوان کرد: “از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه، این بانک مبلغ  ۸۶۸۹ میلیارد ریال بابت طرح‌های مسکن مهر قرارداد تازه منعقد و مبلغ  ۱۳۵۴۵ میلیارد ریال نیز بابت این طرح‌ها از سوی بانک مسکن پرداخت شد”.
مدیر اعتبارات بانک مرکزی همچنین از افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده و نامناسب شهری به ۳۰۰ میلیون ریال و خرید خودرو جانبازان۵۰ درصد و بالاتر به ۶۰ درصد بهای خودرو خبر داد.
گفتنی است از ابتدای سال جاری ،۲۶۶ میلیارد ریال تسهیلات نیز جهت جایگزینی خودروهای سواری و وانت اعطا گردید.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ