آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی

۱۷فروردین

آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی و اجرای حکم اعدامی‌های گروه آریا توسط وکلا وقضات پرونده تشریح شد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از تسنیم ، در حالی که کیفرخواست صادره دادستانی تهران دربارهٔ پرونده اتهامات مهدی هاشمی رفسنجانی اسفندماه سال قبل به دادگاه انقلاب ارسال شد اما تاکنون زمان آغاز رسیدگی به این پرونده اعلام نشده است.

ناصر سراج که روز ۵ اسفند ۹۱ با حکم ویژه آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه‌قضاییه، به عنوان قاضی پرونده مهدی هاشمی انتخاب و قرار شد این پرونده را به طور ویژه مورد رسیدگی قرار دهد تا امروز دربارهٔ این پرونده سکوت کرده و اظهارنظر دربارهٔ آن را به زمان آغاز محاکمه مهدی هاشمی موکول کرد اما از زمان دقیق آغاز محاکمه حرفی نزد.

سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مهدی هاشمی نیز به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا زمان محاکمه به وی اعلام شده یا خیر و اینکه از عناوین اتهامی موکل خود خبر دارد گفت: تاکنون برائ مطالعه پرونده به دادگاه نرفته‌ام و این کار باید با ابلاغ دادگاه انجام شود.

وی همچنین از زمان آغاز محاکمه مهدی هاشمی اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مهدی هاشمی شامگاه سوم مهرماه سال ۹۱ از سوی دادسرای امنیت بازداشت و بعد از انجام و تکمیل تحقیقات شامگاه روز ۲۶ آذر همان سال با تودیع وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی و تا زمان جلسه محاکمه آزاد شد.

پرونده اعدامی‌های گروه آریا همچنان در اجرای احکام

قاضی سراج در پاسخ به سوالی دربارهٔ آخرین وضعیت پرونده گروه آریا و اجرای حکم ۴ اعدامی این پرونده گفت: بنده از رسیدگی دربارهٔ این متهمان فارغ شده‌ام و پرونده به اجرای احکام ارسال شده است لذا اعلام‌نظر دربارهٔ زمان اجرای حکم باید از سوی مسئولان دادسرا و اجرای احکام صورت گیرد.

غلامعلی ریاحی وکیل مدافع مه‌آفرید امیرخسروی متهم ردیف اول در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه هنوز اتفاق تازهی دربارهٔ اجرای احکام رخ نداده است گفت: هنوز زمان اجرای حکم اعلام نشده است؛ ما درخواست اعمال ماده ۱۸ و اعاده دادرسی داده‌ایم و منتظر پاسخ هستیم.

وی ادامه داد: در هر صورت پرونده این اشخاص دارای محکومیت‌های مالی است که ابتدا آنها باید اجرا شود.

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *