آخرین پیشنهاد امام خمینی به حبیب الله عسگراولادی

۱۲ام بهمن ،

در حالی کە این روزها، حاج حبیب الله عسگراولادی از یاران دیرینه نهضت امام خمینی بطور مداوم بر ضرورت وحدت میان نیروهای اصیل انقلاب اسلامی تاکید می کند، یکی از اعضای قدیمی بیت امام خمینی خاطره ای تاریخی و منتشر نشده، از آخرین پیشنهاد های امام راحل به وی در آخرین روزهای عمر شریفشان را نقل کرد.

حاج مصطفی کفاش زاده کە از اوایل دهه ۱۳۴۰ تا سال ۱۳۶۸ در منزل امام خمینی حضور داشت، جملاتی از امام خمینی خطاب به حبیب الله عسگرولادی را نقل کرد کە متن این خاطره عینا در ذیل می آید:

حدود یکماه یا پانزده روز قبل از بیماری امام و انتقال ایشان به بیمارستان(سال ۱۳۶۸)، در برنامه معمول ملاقات و دستبوسی کە برگزار می شد؛ آقای عسگراولادی هم حضور داشت و آخرین نفر صف بود. وقتی نوبت به ایشان رسید، آقا (امام خمینی) دست وی را گرفتند و گفتند: «اگر شما با هم وحدت نداشته باشید و متفرق شوید، شکست می خورید؛ تا می توانید وحدت داشته باشید و متفرق نشوید». امام این جمله را حداقل دوبار تکرار کردند و آقای عسگراولادی هم هر بار با بیان “چشم” جواب دادند“.

کفاش زاده افزود: آقای عسگراولادی بر اساس همان پیشنهاد امام، با سخنان خود منادی وحدت شد و با تلاش برائ شکستن بن بست ها، سبب شد تا اشخاص مختلف در خصوص مسائل اخیر در کشور به اظهار نظر بپردازند.

/۲۹۲۹

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ