آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما با دستور دولت

۳۱فروردین۱۳،

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما با دستور دولت اجرا می‌شود.

کاپیتان حمیدرضا پهلوانی – معاون وزیر راه و شهرسازی  اظهار کرد: آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما جزء سیاست‌های کلان است که باید دولت دستور اجرای آن را بدهد.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری برنامه‌های خود را برائ اجرای این دستور، مدون کرده است تا در صورت اعلام اجرا از سوی دولت، آمادگی اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما را داشته باشد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به اینکه برنامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری دربارهٔ‌ی آزاد‌سازی نرخ بلیت چیست؟ گفت: مواردی که نیاز صنعت و بخش دولتی است در برنامه‌های سازمان دیده شده است. برائن اساس طوری برنامه‌ریزی شده که در صورت آزاد‌سازی نرخ بلیت منافع صنعت هوایی کشور و مردم در نظر گرفته شود.

پهلوانی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری طوری برنامه‌ریزی کرده که در زمان اعلام دستور دولت مبنی بر اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما بتواند سیاست‌های خود را با این دستور منطبق کند.

طبق قانون برنامه پنجم توسعه از سال دوم برنامه باید نرخ بلیت هواپیما آزاد‌ شود؛ این قانون باید از ابتدای فروردین‌ امسال به عنوان سال دوم برنامه پنجم توسعه اجرا می‌شد.

در شرایطی که شرکت‌های هواپیمایی بر اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما به منظور کنترل درآمد و هزینه خود تاکید دارند، باید منتظر دستور دولت برائ اجرای قانون بود.

اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما می‌تواند افزایش قیمت دوباره در این بخش را رقم زند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ