آستون مارتین از خیر سیگنت گذشت+تصویر

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

آستون مارتین از خیر سیگنت گذشت+تصویر

ممتازنیوز: همان طور که تویوتا از خیر iQ گذشت اکنون خبر می رسد که آستون مارتین هم از خیر سیگنت می گذرد.

به گزارش ممتازنیوز، کندی فروش و برچسب قیمت ۵۰ هزار دلار از عوامل اصلی توقف حیات خودروی سیگنت Cygnet آستون مارتین است. الریش بز مدیر عامل آستون مارتین انگشت اتهام را به سمت تویوتا دراز کرده است چون سیگنت بر پایه ی iQ تویوتا طراحی شده و توقف پروژه تویوتا به معنی توقف خودروی لوکس کوچک آستون مارتین هم هست. این در حالی است که تویوتا چنین اتهام یا ادعایی را رد می کند.
جالب این جا است که در هلند هم این خبر منتشر شده که واردات خودروی iQ تویوتا متوقف خواهد شد و بر ادعای مدیر عامل آستون مارتین صحه می گذارد. اگر فروش کند این خودروی کوچک لوکس در اروپا به سمت توقف برود به احتمال زیاد در آمریکا هم با توقف رو به رو خواهد شد. در ایالات متحده در ماه سپتامبر فقط ۳۳۶۵ دستگاه از این خودرو فروخته شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵۱ درصد کاهش داشته است.
آستون مارتین می گوید عدم حمایت تویوتا از iQ در آمریکا از عوامل اصلی توقف تولید سیگنت است. یکی از عواملی که می توانست به رونق فروش iQ کمک کند افزودن موتور سوپرشارژ بود که تویوتا از انجام آن خودداری کرده است. شایان ذکر است که خودروی iQ از خودروهای برند سایون Scion تویوتا است.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *