آسفالت ۵۲درصد از جاده‌های روستایی

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 آسفالت 52درصد از جاده‌های روستایی

آسفالت ۵۲درصد از جاده‌های روستایی

پرشین خودرو: معاون ساخت و نگهداری راه روستایی میزان راه‌های روستایی آسفالته در سطح کشور را ۵۲ درصد اعلام کرد و گفت: در سال جاری اعتبار ملی برای راه روستایی نداریم و توزیع اعتبار باید در استان‌ها صورت گیرد و سقف اعتبار مشخص شود.

به گزارش ممتازنیوز، محمد حسین میرشفیع با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹۵ هزار کیلومتر راه روستایی در سطح کشور داریم که ۱۵۳ هزار کیلومتر آن شامل روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.
وی افزود: از مجموع راه‌های روستایی کشور ۱۰۲ هزار کیلومتر آسفالته است که بیش از ۵۲ درصد این راه‌ها را شامل می‌شوند.
میرشفیع اضافه کرد: از مجموع روستاهای بالای ۵۰ خانوار نیز ۲۰ هزار کیلومتر دیگر باید آسفالت شود که ۱۰۰۰ کیلومتر آن در محدوده خراسان شمالی است.
وی درباره ‌زمان اتمام آسفالت راه روستاهای بالای ۵۰ خانوار در کشور اظهار داشت: بر اساس برنامه در هر استان که زیرسازی و کارهای مقدماتی آسفالت راه‌های روستایی انجام شده باشد، با اختصاص اعتبارات مناسب امسال آسفالت انجام می‌گیرد.
میرشفیع افزود: در صورتی که حجم عملیات راهسازی و زیرسازی و عملیات خاکی در استانی نیز زیاد باشد، بر اساس ظرفیت کاری برنامه‌ریزی شده تا حداقل سال آینده تمام این روستاهای بالای ۵۰ خانوار از راه دسترسی مناسب برخوردار شوند.
به گزارش فارس، معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی در خصوص اعتبارات امسال برای راه روستایی نیز یادآور شد: در سال جاری اعتبار ملی برای راه روستایی نداریم و توزیع اعتبار باید در استان ها صورت گیرد و سقف اعتبار مشخص شود.
وی متذکر شد: با این وجود مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت متمرکز از وزارت راه و شهرسازی به پروژه های فعال کمک می شود.
میرشفیع زمان اتمام پروژه‌های راه روستاهای بالای ۵۰ خانوار در خراسان شمالی را حداکثر تا سال آینده دانست که متناسب با ظرفیت اعتباری استان خواهد بود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ