آسمان‌ عجیب چین + عکس

مردم چین هفته گذشته شاهد اشکال جالبی از ابرهایی شبیه به بشقاب پرنده بودند که در آسمان آبی شناور بوده و همچنین در روزهای بعدی به تماشای یک هاله نشستند که در اطراف خورشید برای چند ساعت پدیدار شده بود.
 
به گزارش سه نسل به نقل از ایسنا ، هر دو مورد تنها پدیده‌های هواشناسی ساده محسوب می‌شوند اما شکل عجیب آنها بسیاری از مشاهده‌کنندگان را به تعجب واداشت.
 
 ابر عجیب به شکل بشقاب پرنده که در حقیقت یک ابر عدسی بوده، بر فراز استان جیلین در چین شکل گرفته بود. این ابرها بیشتر روی کوهها شکل می‌گیرند اگرچه ممکن است ندرتا توسط بادهای برشی ایجاد شوند.
 
این ابرها عموما هنگامی که هوای ثابت در بالای یک کوه به جریان در می‌آید، شکل می‌گیرند. قطرات مرطوب در یک شیب تند به بالا رانده شده و در مسیر خود به شکل ابر متراکم می‌شوند که در نهایت یک شکل مارپیچی را در بالای کوه تشکیل می‌دهند.
 
برای افرادی که در دانه کوهستانها زندگی می‌کنند، این منظره بسیار رایج است اما مشاهده یکی از آنها بخصوص در جایی دور از کوهها می‌تواند منظره جالبی باشد.
 
خطوط صاف در طبیعت به ندرت شکل می‌گیرند از این رو دیدن چنین شکل متراکمی یک پدیده جالب محسوب می‌شود.
 
یک هاله خورشیدی یا خورشید کاذب بسیار نادرتر است. این رویداد جالب سماوی در آسمان تبت شکل گرفته بود.
 
خورشیدهای کاذب عموما از بلورهای یخ شش ضلعی صفحه‌ای شکل در ابرهای ارتفاع بالای سیروس ساخته می‌شوند. این بلورها مانند منشور عمل کرده و پرتوهای نور عبوری از میان خود را خم می‌کنند.

این پدیده بیشتر زمانی قابل مشاهده بوده که خورشید در ارتفاع پایینی قرار داشته و در وسط روز رخ نمی‌دهد.


ابر عدسی به شکل یک بشقاب پرنده بر فراز استان جیلین چین


خورشید کاذب در آسمان تبت


جدیدترین مطالب تفریح و سرگرمی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *