آغاز به کار چهارمین ماراتن دانش‌آموزی فناوری نانو

۳۱فروردین۱۳،فاوانیوز: چهارمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو صبح جمعه، ۳۰ فروردین‌ ماه،‌ با حضور بیش از ۲۰ هزار داوطلب بطور همزمان در ۹۳ حوزه در ۳۱ استان کشور برگزار شد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، در چهارمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، در مجموع ۲۰ هزار و ۴۸۶ ‏دانش‌آموز از ۳۱ استان کشور ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۹۱۰ نفر از طریق ۱۷۰ نهاد ترویجی و باقی اشخاص بصورت انفرادی فرایند ثبت نام خود ‏را انجام داده‌اند.

بر اساس آمار انتشار یافته در پایگاه اینترنتی باشگاه نانو، استان‌های فارس با ۳۵۶۹ داوطلب، تهران ۲۴۳۸، بوشهر ۱۴۰۲، همدان ۱۲۶۹ و ‏سمنان با ۱۲۱۴ داوطلب، بیشترین سهم ثبت نام در المپیاد را به خود اختصاص داده‌اند. شهرستان‌های شیراز و تهران نیز از لحاظ تعداد ثبت‌نام با فاصله بسیاری از باقی شهرستان‌ها قرار دارند.‏

المپیاد علوم و فناوری نانو، با هدف ترویج این فناوری در مقطع دبیرستان و کشف دانش‌آموزان مستعد برای به کارگیری در طرح‌های پژوهشی مؤثر، اولین بار در تیرماه سال ۸۹ برگزار شد. این المپیاد شامل دو مرحله است؛ در مرحله اول، دانش آموزان در یک امتحان کتبی بر مبنای منابعی که توسط باشگاه نانو معرفی می‌شود، شرکت می‌کنند. برگزیدگان این مرحله در قدم بعد یک دوره عملی (آزمایشگاهی) و محاسباتی(شبیه سازی) را در یک مرکز معتبر علمی کشور نظیر پژوهشگاه صنعت نفت می‌گذرانند. در پایان آموخته‌های علمی آنها برای انتخاب نفرات برتر با برگزاری یک آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. تا کنون سه دوره از این المپیاد در سطح کشور برگزار شده است.
فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *