آغاز طراحی پلت فرم خودرو ملی کلاس B

 آغاز طراحی پلت فرم خودرو ملی کلاس B

آغاز طراحی پلت فرم خودرو ملی کلاس B

ممتازنیوز: دبیر شورای عالی عتف از شکل‌گیری گروه تخصصی و تهیه نقشه زمان‌بندی اولیه‌ طرح خودروی ملی کلاس B در دانشگاه علم و صنعت خبر داد.

محمد مهدی‌ نژاد نوری با اعلام این مطلب در حاشیه‌ی هشتاد و نهمین جلسه‌ی کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: اجرای طرح ساخت خودروی ملی کلاس B که طراحی پلت فرم آن از اردیبهشت ماه در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز شده بود طبق زمان‌بندی اولیه پیش می‌رود و ناظر و کارفرمای آن نیز مشخص شده است.
وی همچنین درباره‌ی دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت:‌ کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای عالی عتف به جز طرح خودروی ملی، گزارش پیشرفت طرح‌های دیگر خود را نیز در این جلسه ارائه کرد.
مهدی‌نژاد ادامه داد: گروه‌های طرح کلان طراحی شهری با الگوی معماری اسلامی – ایرانی با محوریت دانشگاه علم و صنعت و همکاری دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز و طراحی سیستم هوشمند خودروی ملی و سیستم هوشمند ترافیک شهری نیز با محوریت دانشگاه امیرکبیر شکل گرفته‌اند.
به گفته معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون دفاع، امنیت و سیاست خارجی نیز هشت پروژه تصویب شده‌ی کلان ملی از جمله دفاع سایبری، امنیت اجتماعی، رادار و پدافند هوایی و حوزه‌ی زیرسطحی و زیر دریایی گروه‌های خود را تشکیل داده‌اند و با برگزاری جلسات راهبری، مسوولان اجرایی خود را شناخته‌اند.
دبیر شورای عالی عتف با اشاره به این که دو کمیسیون حمل و نقل و عمران و دفاع، امنیت و سیاست خارجی فاز اولیه‌ی مطالعات، تبیین نقشه راه‌ و تعیین اهداف مرحله‌ای را آغاز کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد که افراد و دانشگاه‌هایی که برای برخی طرح‌های کلان تعیین شده‌اند اما کاری را آغاز نکرده‌اند تغییر کنند تا طرح‌ها زودتر به نتیجه برسد.
وی تصریح کرد: در کمیسیون دفاع، سیاست و امنیت خارجی شورای عالی عتف، پنج پروژه صنعتی و دو پروژه علوم انسانی با همکاری دانشگاه‌های امیرکبیر، علم و صنعت، تربیت مدرس، شیراز و پژوهشگاه‌های مختلف پیگیری می‌شود.


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ