آغاز فعالیت صندوق توسعه بازار سرمایه با سرمایه ۳۰۰ میلیارد ریال

۱۴م آذر

صندوق توسعه سرمایه گذاری بازار سرمایه ایران با سرمایه اولیه ۳۰۰ میلیارد ریال به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش ایسنا،ایوب باقر تبار- مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس -گفت : افزایش اعتماد سرمایه گذاران در بورس و فرابورس، افزایش نقدشوندگی و تامین منافع میان و بلندمدت سرمایه گذاران، سه هدف عمده راه اندازی صندوق توسعه سرمایه گذاری بازار سرمایه است.

وی افزود: بعد از راه اندازی صندوق توسعه سرمایه گذاری، سایر فعالان بزرگ بازار به مرور وارد آن خواهند شد به طوریکه پیش بینی می گردد، سرمایه این صندوق به ۵ تا ۲۰ هزار میلیارد ریال برسد.

باقرتبار تصریح کرد : با توجه به اینکه این صندوق پذیره نویسی عام نخواهد داشت، فعالیت خود را بعد از ثبت نزد مجمع ثبت شرکت ها و سازمان بورس آغاز می کند.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس افزود : ساختار صندوق توسعه سرمایه گذاری بازار سرمایه همانند سایر صندوق های فعال در این بازار است اما صدور آن بر اساس ارزش خالص دارایی ها (NAV) و ابطال آن بر اساس شرایط خاص صورت خواهد گرفت.

باقرتبار تصریح کرد : با راه اندازی صندوق توسعه سرمایه گذاری بازار سرمایه، دولت و صندوق توسعه ملی نیز به سهولت می توانند در شرایط خاص به بازار سرمایه کمک کنند.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت : مجمع موسس صندوق توسعه سرمایه گذاری بازار سرمایه امروز برگزار خواهد شد تا ارکان صندوق انتخاب و اساسنامه و امیدنامه آن به تصویب اعضا برسد.

وی سرمایه گذاری غدیر، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، گروه سرمایه گذاری تدبیر، سرمایه گذاری فرهنگیان، بانک کشاورزی، شرکت تامین سرمایه امین، صندوق ذخیره روستایی و عشایری کشور، گروه سرمایه گذاری سایپا و بانک سامان را ۹ گروه موسس صندوق توسعه سرمایه گذاری بازار سرمایه ایران معرفی کرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *