آغاز مصرف موادمخدر قبل از کنکور برای شب‌بیداری/ریتالین مقدمه شیشه

گردآوری شده توسط گروه بهداشت و سلامت ممتاز نیوز

دانشجویانی که اقدام به مصرف ریتالین می کننداین سوء مصرف را قبل از کنکور اغاز می کنند.

رئیس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد وزارت بهداشت، مصرف ریتالین در دانشجویان را مقدمه ای برای مصرف شیشه عنوان کرد و گفت:دانشجویانی که اقدام به مصرف ریتالین می کننداین سوء مصرف را قبل از کنکور اغاز می کنند.

فیروزه جعفری در گفت وگویی گفت: از برنامه های وزارت بهداشت ورود به بحث پیشگیری از اعتیاد در میان دانشجویان است.

وی افزود:در بعضی دانشجویان مصرف ریتالین ملاحظه می گردد که این موضوع می تواند مقدمه ای برای مصرف شیشه باشد. دانشجویان پس از ورود به دانشگاه و در اولین امتحاناتشان، برای آنکه بتوانند شب ها بیدار بمانند و انرژی بیشتری برای درس خواندن داشته باشند، ممکن است از سوی بعضی به مصرف ریتالین تشویق شوند.

رییس اداره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد وزارت بهداشت گفت: عوارضی مانند مشکلات سیستم عصبی و نورولوژیک، کاهش عملکرد یادگیری، تنبلی مغز، تمرکز کمتر از زمان پیش از مصرف ریتالین، مشکل یادآوری تا دوره قابل توجهی، دلهره، اضطراب، حملات حاد اضطرابی از سوی دانشجویان بعد از مصرف ریتالین گزارش شده است.

جعفری گفت:دانشجویانی که اقدام به مصرف ریتالین می کنند این سوء مصرف را قبل از کنکور آغاز می کنند و در محیط دانشگاه نیز به هنگام امتحانات اقدام به مصرف می کنند.

وی ادامه داد:ریتالین با تجویز روانپزشکان برای درمان کودکان بیش فعال انجام می گردد اما مورد سوء استفاده بعضی اشخاص بزرگسال می گردد که این مصرف به استفاده از ماده مخدر شیشه منتهی می گردد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ