آلوده و پاک‌ترین اینترنت متعلق به کدام استان‌های کشور است؟

مروری بر لیست آلوده‌ترین استان‌های ارسال‌کننده بد افزارهای اینترنتی در فروردین ماه گویای آن است که در این زمینه استان مازندران در صدر قرار داشته و سمنان پاک‌ترین استان کشور به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس بررسی‌های صورت گرفته در مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر)، فروردین ماه امسال استان مازندران آلوده‌ترین استان کشور از نظر تعداد آدرس‌های ارسال کننده بدافزار شناخته شد و در این بخش رقم ۵۹۹ را از آن خود کرد.

اما پس از مازندران استان تهران با تفاوتی فاحش در رده دوم جدول آلوده‌های اینترتنتی قرار گرفت و برای میزان ارسال این بدافزارها عدد ۲۳۳ را از آن خود کرد. همچنین استان‌های بوشهر، قم و اصفهان به ترتیب رده‌های سوم تا پنجم آلوده‌های اینترنتی را به خود اختصاص دادند و همدان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، یزد و قزوین نیز در رده‌های شش تا ۱۰ جدول آلوده‌های اینترنتی قرار گرفتند.

اما استان‌های سمنان، کهگیلویه و بویر احمد، خراسان رضوی، خوزستان و اردبیل نیز به ترتیب به عنوان پاک‌ترین استان‌های کشور از نظر تعداد آدرس‌های ارسال کننده بدافزار در فروردین ماه شناخته شدند.

اسفندماه سال گذشته نیز استان قم به عنوان آلوده‌ترین و گلستان به عنوان پاک‌ترین استان‌ها شناخته شدند و استان مازندران که فروردین ماه به عنوان آلوده‌ترین استان شناخته شده در آخرین ماه سال ۹۰ درصدی بسیار پایین‌تر داشته و یازدهمین استان آلوده کشور بوده است.

استان گلستان هم اسفند ماه سال گذشته به عنوان پاک‌ترین استان شناخته شد و پس از آن کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه قرار گرفتند. در آخرین ماه سال گذشته استان‌های قم، همدان، آذربایجان شرقی، تهران و اصفهان به عنوان آلوده‌ترین استان‌ها از نظر تعداد آدرس‌های ارسال‌کننده بدافزار معرفی شدند.

۲۱۲۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ