آلودگی هوا اوتیسم می‌آورد

۱۷ام بهمن ،
ممتاز نیوز : آلودگی هوا هزار و یک درد و مرض با خود می‌آورد. اما شاید برایتان جالب باشد که بگوییم محققان به تازگی فهمیده‌اند آلودگی هوا در ابتلای بچه‌ها به اوتیسم هم مؤثر است. بله خبر تلخی است اما واقعیت دارد! محققان دریافتند کودکان مبتلا به اوتیسم در دوران بارداری مادر یا در سال اول زندگی خود بیشتر در معرض آلودگی هوای ناشی از ترافیک و دیگر آلاینده‌ها بوده‌اند.

گروهی از محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با بررسی ۲۷۹ کودک مبتلا به اوتیسم و ۲۴۵ کودک از گروه شاهد و ارزیابی محل زندگی آنها دریافتند در مقایسه با کودکان گروه شاهد، کودکان مبتلا به اوتیسم در دوران بارداری مادر و یا در سال اول زندگی خود بیشتر در معرض آلودگی هوای ناشی از ترافیک و دیگر آلاینده‌ها بوده‌اند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از اطلاعات ؛ براساس این گزارش محققان با ملاحظات بیشتر خود افزودند: مواجهه با آلاینده‌ها شامل ذرات معلق ۵/۲ میکرونی و کوچکتر در مقیاس دیامتر (PM 5/2) و همچنین ذرات معلق ۱۰ میکرونی و کوچکتر در مقیاس دیامتر به ویژه دی‌اکسید نیتروژن طی زمان حاملگی و همچنین سال اول زندگی کودک با افزایش خطر ابتلاء به اوتیسم در ارتباط است که این ارزیابی با استفاده از اندازه‌گیری آلودگی هوا در سطوح محلی و منطقه‌ای حاصل شده است.

گفتنی است: ذرات معلق یکی از شش آلاینده بسیار خطرناک است که می‌تواند عاملی برای وقوع بیماری‌های قلبی نیز باشد. این را هم بدانید که به نقل از محققان ذرات معلق

pm 5/2 خطرناک ترین ذرات بوده چرا که با قطری بیش از اندازه کوچک به راحتی وارد ریه‌ها شده و می‌توانند سبب بیماری خطرناک ریوی شود.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ