آمارها و رتبه‌بندی‌های متما صحیح است

۲۰م دیماه ،

کلیت آمار ارایه شده از سوی مرکز توسعه مدیریت اینترنت در خصوص سنجش سرعت اینترنت و رتبه‌بندی شرکت‌های اینترنتی درست است و تقلبی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.
بهنام ولی‌زاده، سرپرست مرکز مدیریت توسعه فناوری اطلاعات در گفت وگو با خبرنگار موبنا اشخاص در پاسخ به اظهارات مدیر عامل شرکت شاتل که آمارهای ارایه شده از سوی سرور نرم افزار سنجش سرعت اینترنت مرکز توسعه مدیریت اینترنت کشور را تقلبی اعلام کرده بود، اظهار داشت: کاربران برای تست سرعت اینترنت خود باید به یکی از نزدیکترین سرور‌ نصب شده دسترسی پیدا کنند تا هم ترافیک کمتری ایجاد شود و هم به آمارهای دقیق تری دسترسی پیدا کنند.
وی افزود:هم اکنون۸ سرور در تهران نصب شده که بعضی از این سرورها درشرکت های ندا سرویس می دهند.
وی اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته برای اینکه شرکت ‌ها تشویق شوند و تست‌های بیشتری را از این طریق انجام دهند، سرورتعداد تست های کمتر از۱۰ تست را قبول نمی‌کند، برهمین اساس نمی‌توان گفت که آمار ارایه شده اشتباه و تقلبی است.
وی افزود: یکی دیگر از دلایل عدم قبول تست‌های کمتر از۱۰ تست، توسط سرورسنجش سرعت اینترنت این است که شاید در آن زمان سرویسADSL شرکت خوب نباشد.
ولی زاده با اشاره به اینکه همچنین سرور تست‌هایی به صورت تکراری با یک IP انجام می‌شود را قبول نمی‌کند، ادامه داد: در صورتیکه اشخاص با IPهای تکراری وارد شوند تا حدودی در آمارهای ارایه شده جابه جایی صورت می‌گیرد، ولی در کلیت آمارها تغییری ایجاد نمی‌کند.
چندی پیش مدیر عامل شرکت ارایه خدمات اینترنتی شاتل با انتقاد از نحوه عملکرد نرم‌افزار سنجش سرعت اینترنت مرکز توسعه مدیریت اینترنت کشور گفته بود اگرچه این نرم افزار امکان تست سرعت واقعی به مشترکان را میسر می کند اما در واقعیت این تست سرعت با تقلب هایی همراه است.
متما (مرکز توسعه مدیریت اینترنت) امکانی را برای کاربران فراهم کرده که آنها می توانند با دانلود نرم افزار سنجش سرعت اینترنت، سرویس اینترنتی مورد استفاده شان را تست کنند و اینترنت خود را به لحاظ متوسط سرعت و کیفیت دریافت و ارسال، بسنجند.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ