آمانو: مذاکرات باید به نتایج ملموس برسد؛ عراقچی: با رویکرد تازه آمده‌ایم

ایران > سیاست‌خارجی– همشهری آْنلاین:
یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر لزوم دست‌یابی به نتایج ملموس در مذاکرات ایران و آژانس تاکید کرد.

فارس به نقل از رویترز نوشت: یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین ابراز داشت که ایران و مذاکره‌کنندگان سازمان ملل (آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) باید روز دوشنبه به پیشرفت‌های ملموسی دست یابند.

وی این سخنان را خطاب به عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان ابراز داشت. عراقچی برای دیدار با آمانو به وین رفته و پس از این دیدار مذاکرات ایران و آژانس آغاز خواهد شد.

آمانو افزود: از جو خوب و سازنده ملاقات های اخیر که بین ایران و آژانس بود استقبال می کنم. ملاقات امروز برای ما فرصت بسیار ضروریی است و در خصوص نحوه رسیدگی به همه موضوعات باقیمانده بحث خواهیم کرد. این موضوعات بسیار پیچیده بوده و بنابراین برای همه ما بسیار ضروری است که پیشرفت مشخصی را نشان دهیم.

عراقچی نیز خطاب به آمانو ابراز داشت که ایران با رویکردی تازه به مذاکره با آژانس وارد می‌شود. مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سال ۲۰۱۲ آغاز شده اما تاکنون پیشرفت چندانی نداشته است.

به نوشته رویترز عراقچی از رویکرد تازه ایران جزئیات بسیاری ارائه نکرده است.

رویترز به نقل از عراقچی نوشت: ما فکر می‌کنیم زمان آن رسیده است تا رویکرد تازهی در خصوص حل مسائل فی‌مابین ایران و آژانس اتخاذ شود و در آینده نیز باید به دنبال همکاری بیشتر برای تضمین ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران باشیم.

منابع ایرانی به نقل از عراقچی گفته‌اند وی ضمن تاکید بر ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران نقش آژانس را در این زمینه ضروری دانسته است. عراقچی همچنین تاکید کرد: برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و برای همیشه صلح‌آمیز خواهد ماند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ