آمریکا تحریم سه شرکت کشتیرانی را لغو کرد

۲۳فروردین۱۳،

عصر ایران: آمریکا اعلام کرد سه شرکت کشتیرانی بین المللی را که پیشتر به سبب همکاری با ایران تحریم کرده بود، از لیست تحریم خارج می کند.

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که سه شرکت بین المللی ” تانکر پاسیفیک ” ، ” الوال ماریتیم” و ” ساماما” را پس از رایزنی های گسترده این شرکت ها با آمریکا و تضمین آنها مبنی بر اینکه در آینده در هیچ فعالیت مشکوک شامل تحریم با ایران همکاری نخواهند داشت، لغو کرده است.

” پاتریک ونترل” جانشین معاون سخنگوی وزارت  خارجه آمریکا در این بیانیه اعلام کرده است :” هر سه شرکت در ماه می ۲۰۱۱ به سبب نقش شان در یک قرار داد ۸ میلیون و ششصد و پنجاه هزار دلاری برای خرید یک نفتکش برای خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) در سپتامبر ۲۰۱۰مشمول قانون تحریم های ایران شدند.”

این بیانیه می افزاید پس از رایزنی های گسترده این سه شرکت با دولت آمریکا در دو سال قبل و گام های موثر این سه شرکت در ارایه تضمین مبنی بر اینکه فعالیت های آتی آنها ناقض قوانین آمریکا نخواهد بود، دولت ایالات متحده تحریم این سه شرکت را لغو کرده است.

این سه شرکت به ویژه شرکت ” تانکر پاسیفیک ” که صاحبان یهودی آن، لابی پر نفوذی در آمریکا دارد، در دو سال قبل لابی های گسترده ای را در کنگره و کاخ سفید به منظور خارج شدن از لیست تحریم انجام داده اند.

شرکت تانکر پاسیفیک از زیر مجموعه دهها شرکت بین المللی گروه سرمایه داران اسراییلی “برادران عوفر” است. این خانواده اسراییلی صاحب دهها کشتی تفریحی و نفتکش است.

پیشتر و پس از تحریم آمریکا شرکت برادران عوفر با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود که کشتی مزبور فروخته شده به ایران را آنها به یک شرکت در دوبی فروخته اند و از اینکه این کشتی در اختیار ایران قرار خواهد گرفت، اطلاعی نداشتند.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *