آمریکا یک بانک انگلیسی را متهم به همکاری با ایران کرد

یکی از مدیران بانک استاندارد چارترد با رد اتهامات مطرح شده علیه این بانک در زمینه پولشویی جملات تندی علیه دخالت های مقامات آمریکایی در امور و فعالیت های این بانک مطرح ساخته است.

اداره امور مالی ایالت نیویورک آمریکا بانک بریتانیایی ” استاندارد چارترد ” را متهم کرد که در طول یک دهه ( از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷) در پولشویی و مبادلات مالی به ارزش حدود ۲۵۰ میلیارد دلار با نهادها و موسسات مالی ایران همکاری داشته است.

به گزارش عصر ایران مقامات آمریکایی با ” یاغی ” خواندن این بانک ، به این بانک انگلیسی اعلام کردند که ممکن است به دلیل فعالیت های پولشویی مجوز فعالیت این بانک را در آمریکا ابطال کنند.

بنا به اعلام اداره امور مالی نیویورک بانک استاندارد چارترد در نزدیک به یک دهه گذشته ۶۰ هزار مورد مبادله مالی با نهادهای مالی ایران داشته و فعالیت های مالی خود با ایران را از آمریکا مخفی کرده است.

 پیشتر بانک بریتانیایی ” اچ اس بی سی ” نیز متهم به ارتباط با نهادهای مالی ایران شده بود و این بانک در نهایت پذیرفت که با پرداخت ۷۰۰ میلیون دلار پرونده ارتباطاتش با نهادهای مالی و بانکی ایران بسته شود، اما یکی از مدیران بانک استاندارد چارترد با رد اتهامات مطرح شده علیه این بانک در زمینه پولشویی جملات تندی علیه دخالت های مقامات آمریکایی در امور و فعالیت های این بانک مطرح ساخته است.

وی گفته است : آمریکایی ها چه کاره هستند که به ما بگویند چه کار بکنیم؟!

اداره امور مالی نیویورک اعلام کرده است که برای تعیین میزان جریمه مالی بانک استاندار چارترد جلساتی را برگزار خواهد کرد.
 
 


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *