آیا نان چاق‌کننده است؟

گردآوری شده در گروه مجله خانواده ممتاز


هیچ سببی برای اینکه نان را از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید وجود ندارد. باید بدانید که نان‌های کامل، سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای سلامتی می باشند.


نان

احتمالاً شما هم از مادرها، مادربزرگ‌ها یا خانم‌های در و همسایه‌تان شنیده‌اید که نان سبب چاقی می‌شود. اما باید بدانید که این گفته فقط یک شایعه است و مبنای علمی ندارد. این باور رایج تا جایی پیش رفته است که نان را در کنار پاستاها و سیب‌زمینی یکی از سه عامل اصلی چاقی معرفی می‌کنند. اما باید بدانید که نان به خودی خود چاق‌کننده نیست.

نان کم کالری است

یک برش نان کالری کمی دارد. در واقع هر برش نان بین ۵۰ تا ۱۰۰ کالری دارد. باید بدانید که یک خانم ۳۵ ساله با قد و وزن متوسط روزانه حدوداً ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد. برای همین هم یک یا دو برش نان به این زودی‌ها باک کالری مورد نیاز او را پر نمی‌کند چه برسد به این که چاقش کند. مگر اینکه اهل بسیاره‌روی باشد.

نان سبوس‌دار دوست تناسب اندام شما

نان کامل یا سبوس‌دار برای مواقعی که قصد لاغری و رژیم گرفتن دارید فوق‌العاده است. فیبرهای غذایی موجود در این نان‌ها اشتها را کنترل کرده و احساس سیری طولانی‌تری ایجاد می‌کنند. برای همین هم ریزه‌خواری و پرخوری را از شما دور می‌کنند. به این ترتیب هم به تناسب اندام شما کمک می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم نان‌های تهیه شده از آرد سبوس‌دار یا آرد جو را تهیه کنید. اگر در محل زندگی‌تان نان‌های تهیه شده از دانه‌ی کتان یا عسل نیز وجود دارد در مصرف آن‌ها نیز شک به دلتان راه ندهید.

نان کامل یا سبوس‌دار برای مواقعی که قصد لاغری و رژیم گرفتن دارید

فوق‌العاده است. فیبرهای غذایی موجود در این نان‌ها اشتها را کنترل کرده

و احساس سیری طولانی‌تری ایجاد می‌کنند

مقصر واقعی!

همان طور که گفتیم خود نان کالری بسیاری ندارد شما باید حواستان به چیزهایی باشد که با نان میل می‌کنید. مقصر اصلی کره، مربا، مارگارین، تارت‌ها، سوسیس و کالباس و غیره است که با نان میل می‌کند. این مواد غذایی پرکالری می باشند و برای همین کالری نان را نیز بالا می‌برند. خانم‌های عزیز هیچ سببی برای اینکه نان را از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید وجود ندارد. باید بدانید که نان‌های کامل، سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای سلامتی می باشند. کافی است که در مصرف نان بسیاره‌روی نکنید و حواستان به چیزهایی که داخل لقمه‌هایتان می‌پیچید باشد.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: canalevie

مطالب مرتبط:

۵ سبب خوب برای مصرف نان

نان‌های رژیمی چقدر رژیمی‌اند!؟

نان‌های رژیمی هم چاق می‌کند

نان ماشینی، صنعتی یا سنتی؟

نان عاری از گلوتن

نان ضد چاقی ابداع شد

نان؛ دیروز، امروز، فردا

نان رژیمی و سبوس دار بخورید

ویژگی‌های یک نان خوب

نان خشک صنعتی

مشخصات نان خوب

… درحال بارگذاری


سایت موسسه فرهنگی تبیان > بخش تغذیه و آشپزی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ