آیا کارگران قراردادی مشمول دریافت «مقرری بیمه بیکاری» می‌شوند؟

۰۷م آذر ،

Amir Pourmand-4-69.jpg

بر اساس توافق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بیمه تامین اجتماعی، کارگران قراردادی مشمول بیمه بیکاری می باشند در حالی کە با رای اخیر هیات عمومی دیوان عدالت اداری، کارگران موقتی از شمول بیمه بیکاری خارج شده‌اند، با این احتساب تداوم دریافت حق بیمه بیکاری از کارگران قراردادی چه توجیهی دارد؟ این سوال بسیاری از مخاطبان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است کە به طور اجمالی به این پرسش در ذیل پاسخ می‌دهیم.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا، رای دیوان عدالت اداری به معنای محرومیت کامل کارگران قراردادی از شمول بیمه بیکاری نیست وکارگران قراردادی در صورتی کە در طول مدت قرارداد موقت، بدون میل و اراده بیکار شوند، کماکان مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می باشند.

این در حالی است کە بر اساس رای اخیر دیوان عدالت اداری، کارگران قراردادی چنانچه در پایان مدت قرارداد موقت بیکار شوند، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری نخواهند بود.

در این ارتباط تفاهم نامه‌ای در اسفند ماه سال ۸۴ میان سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار و امور اجتماعی وقت (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعلی) منعقد شده است کە بر مبنای آن، اگر مشاغل این بیمه شدگانه ماهیت دائمی داشته باشد و حداقل یکسال و حتی با قراردادهای موقت کار در آن محل شاغل باشند، در صورت بیکاری می‌توانند از مقرر بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ