آیا گوگل و جی میل رفع فیلتر شده است ؟

gmail

من اکنون به موتور جستجوی گوگل , جی میل , گوگل پلاس + دسترسی کاملی دارم. بدون هیچ سرویس عجیب و غریبی!

نمیخواهم حرف های تکراری گفته باشم حتما این چند روز جنبه های منفی فیلتر شدن سرویس های گوگل را خوانده و یا تجربه کرده اید.برای کاربران عادی سرویس جستجو و ایمیل اهمیت داشت. برای یک طراح و بهینه ساز وب تمام سرویس ها به اضافه ورودی های که از طریق جستجو کاربران به وب سایت خود دارد بسیار مهم است. اکنون سرویس های مورد نیاز مانند موتور جستجو و ایمیل این شرکت به راحتی در دسترس است.

جی میل رفع فیلتر شد/ استفاده مجدد کاربران از ایمیل گوگل
دسترسی به پست الکترونیک گوگل – جی میل- که از روز دوم مهرماه جاری مسدود شده بود، شامگاه روز یکشنبه نهم مهرماه بار دیگر برای کاربران ایرانی فعال شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دسترسی حدود ۳۴ میلیون کاربر ایرانی اینترنت به پست الکترونیک شرکت گوگل – جی میل – و دیگر سرویسهای این شرکت نزدیک به یک هقته مسدود شده بود و با وجودی که مسئولان ابتدا دلایل این قطعی را محکوم کردن سوء استفاده از فضای مجازی برای توهین به مقدسات و نیز به دنبال تقاضای مردم عنوان کردند اما در نهایت یک عضو کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ وجود اشکال فنی را دلیل این عدم دسترسی عنوان کرد و گفت: جی میل ناخواسته قطع شده است و ما هیچ وقت نخواسته و نمی خواهیم که جی میل و سرویس های گوگل را فیلتر کنیم.محمدرضا آقامیری – عضو کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ در گفتگو با مهر دلیل مسدودشدن سرویس پست الکترونیک گوگل را مشکل فنی در تفکیک دو سرویس جی میل و یوتیوب عنوان کرده و گفته بود: متاسفانه دانش فنی تفکیک این دو سرویس هنوز محقق نشده است؛ یعنی ما می خواستیم یوتیوب را مسدود کنیم جی میل هم قطع شد و این ناخواسته بوده و از طرفی چاره ای هم برای این موضوع وجود ندارد چرا که نمی خواهیم به هیچ وجه یوتیوب باز باشد. براین اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال یافتن روشی برای حل این مشکل است تا بتواند در پروتکل https ، یوتیوب را مسدود و سرویس جی میل را باز کند که این دانش فنی بزودی می آید.

به گزارش مهر، هم اکنون دسترسی به سرویس جی میل برای کاربران ممکن شده و سرویس یوتیوب شرکت گوگل که پیش از این نیز برای کاربران ایرانی فیلتر شده بود همچنان مسدود است.

منبع : خبرگذاری مهر

مطالب مرتبط

  • ضبط مکالمات (CALL RECORDING) جی میل به زودی!
  • آموزش گرفتن پشتیبان از جیمیل + بکاپ زمانبندی شده
  • چگونه نقطه های گوگل مپ را در فایر فاکس به اشتراک بزاریم؟
  • خداحافظی با چت تصویری جیمیل و سلام به Google+ Hangouts
  • ۱۰ نکته برای داشتن حداکثر امنیت در GMail ( قسمت اول )

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ