آیا ۶ سال انتظار برائ اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاران کافی نیست؟

۱۳م اسفند ،
ممتاز نیوز : نائب رئیس دوم شورای عالی نظام پرستاری با طرح این پرسش کە آیا ۶ سال انتظار برائ اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات برائ پرستاران کافی نیست؟ گفت: پرستاران چه تقصیری داشتند کە طی این ۶ سال صحبت های ضد و نقیضی از مسئولان شنیدند.

سیف علی نصرتی در گفت وگو با نظام پرستاری اظهار کرد: یک قانون برائ اجرا چندین بار باید پایلوت شود؟ پرستاران حافظه خوبی دارند و خوب به یاد می آورند کە مسئولان چندین بار از اجرای پایلوت این قانون خبر دادند.

وی ادامه داد: همچنین به خوبی به یاد دارند کە طی این ۶ سال حتی یک بار قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه مطرح نشد آیا این رفتارها بی اعتنایی به جایگاه و شعور جامعه پرستاری نیست؟ چه طور می توان انتظار داشت پرستاران با انگیزه بالا کار کنند؟

نائب رئیس دوم شورای عالی نظام پرستاری افزود: قانون ارتقاء بهره وری نیز چند سالی است کە مصوب شده است اما به دلخواه اجرا می گردد و بخش هایی نظیر بخش خصوصی، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح آن را اجرا نمی کنند و پرستارانی کە پس از ۳۰ سال خدمت با پاداش ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومانی بازنشسته می شوند تازه مشکلات آنها برائ اخذ این مبلغ آغاز می گردد .

نصرتی گفت: حال آن کە در کنار آنها عده ای ماهانه چندین برابر این مبلغ را بی دردسر دریافت می کنند آیا با این کار می توان انتظار نشاط و انگیزه را از پرستاران داشت؟

وی یادآور شد: اکنون پرستاران فقط برائ وجدان خود کار می کنند چون انسانهای نیازمند زیر دستانشان می باشند و برائ به دست آوردن سلامتی آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. اما شرایط موجود نه تنها انگیزه ای را برائ پرستاران فراهم نکرده است بلکه انگیزه موجود را نیز روز به روز تضعیف می کند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ