ابداع تازه فوجیتسو هزینه اتصال سرور‌ها را کاهش می‌‏دهد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

شرکت فوجیتسو با همکاری شرکت فوروکاوا الکتریک رابط نوری تازهی را ابداع کرده‌اند که با استفاده از آن می‌‏توان هزینه اتصال در سرور‌ها را کاهش داد. 
 
Fujitsu connector
 
به گزارش وب ‏سایت computerworld، لابراتوارهای شرکت فوجیتسو با همکاری شرکت فوروکاوا الکتریک رابط (کانکتور) تازهی را توسعه داده‌اند که از طریق امواج نوری فعالیت می‌‏کند. استفاده از این رابط نوری ممکن است در کاهش هزینه اتصال سرور‌ها موثر باشد. این رابط با ترکیب چند لایه فیبر زمینه ارتباط نوری بین سرور‌ها را فراهم می‌‏کند. این دو شرکت جزئیات بسیاری دربارهٔ پروژه تازه خود منتشر نکرده‌اند، اما گفته‌اند استفاده از این رابط می‌‏تواند با حذف نیاز به رابط‌های پرهزینه کنونی سبب صرفه‏ جویی در هزینه اتصال سرور‌ها شود. فوجیتسو اعلام کرده است استفاده از این رابط می‌‏تواند هزینه‏ اتصال سرور‌ها را به نصف کاهش دهد. 
 
بر اساس این گزارش، رابط نوری تازه فوجیتسو و فوروکاوا در حال حاضر می‌‏تواند داده‏‌ها و اطلاعات را با سرعت ۲۵ گیگابایت بر ثانیه انتقال دهد، اما گفته شده است این سرعت در آینده افزایش خواهد یافت. 
این رابط علاوه بر اینکه می‌‏تواند سبب صرفه ‏جویی در هزینه‏‌ها شود، پارازیت کمتری در مقایسه با رابط‌های سیمی می‌‏پذیرد و داده‏‌ها را نیز با سرعت بالاتری انتقال می‌‏دهد. هم ‏اکنون استفاده از رابط‌های پهن ‏باند که در آن‌ها از فیبر نوری استفاده شده در مقایسه با رابط‌های سیمی، داده‏‌ها را با سرعت بالاتری انتقال می‌‏دهد، اما هزینه آن‌ها ممکن است ۵ تا ۱۰ برابر هزینه استفاده از رابط‌هایی باشد که در آن‌ها از فلز مس استفاده شده است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *