اتصال دو بزرگراه مهم تهران

جام جم آنلاین: استاندار تهران با بیان اینکه عملیات اجرایی اتصال بزرگراه شهید بابایی به بزرگراه امام رضا آغاز شده است،گفت: در سال‌جاری ۱۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های راه و ترابری استان تهران اختصاص یافته است.

مرتضی تمدن در حاشیه بازدید از پروژه‌های راه و ترابری در شرق استان تهران که شامل باند دوم بزرگراه رودهن – فیروزکوه و بزرگراه تهران – پردیس است، اظهار داشت: در ایام تعطیل ترافیک سنگینی در مسیر بومهن به وجود می‌آید و برای کاهش ترافیک در انتهای پردیس در تقاطع بومهن دو شاخه شمالی و جنوبی را از یک سال و نیم گذشته در راه‌ و ترابری آغاز شده است.

وی ادامه داد: حدود ۸٫۵ کیلومتر مسیر کمربندی جنوبی رودهن و بومهن است و امتداد این مسیر به فیروزکوه متصل می‌شود.

تمدن خاطرنشان کرد: متناسب با پروژه‌های راهسازی منابع مالی به دستگاه‌ها تزریق نکرده‌ایم و علت نیز سرعت زیاد اقدامات است.

استاندار تهران بیان داشت:‌ در سال ۹۱ قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش راه و ترابری پیش‌بینی شده است و در نیمه دوم سال به پروژه‌‌های راه و ترابری منابع بیشتری تزریق می‌کنیم.

تمدن با اشاره به اینکه مسیر هراز در بلندمدت حذف می‌شود، گفت: دو شاخه شمالی مسیر به گونه‌ای طراحی شده است که گردنه هراز حذف می‌شود و تونلی در امامزاده هاشم حفر شده است تا مسیر پردیس از داخل این تونل بگذرد.

وی درباره اتصال اتوبوان شهید همت به کرج بیان داشت: برای اتصال این اتوبان به کرج حدود ۵٫۵ کیلومتر از این مسیر در تهران است و ۵٫۵ کیلومتر دیگر نیز در استان البرز باید احداث شود تا اتوبان شهید همت به کرج متصل شود.

استاندار تهران بیان داشت:‌ عملیات اجرایی پروژه اتصال بزرگراه شهید بابایی به بزرگراه امام رضا (ع) آغاز شده است. (فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ