اجاره‌نشینی پیش ‌دبستانی‌ها

جام جم آنلاین: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پیش‌دبستانی‌هایی که در مدارس دولتی بودند، در حقیقت کلاس‌های خالی مدرسه را اجاره می‌کردند، گفت: در خصوص استخدام پیش‌دبستانی‌ها مطیع قانون هستم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص وضعیت مقطع پیش دبستانی در آموزش و پرورش گفت: براساس روند ۳۳ سال گذشته، پیش‌دبستانی هیچ وقت دولتی نبوده است.

وی با بیان اینکه پیش‌دبستانی توسط بخش خصوصی اداره می‌شد، افزود: برخی افراد حقیقی و حقوقی، شرکت ‌ها و سازمان‌ ها مانند بهزیستی، مراکز پیش‌دبستانی را اداره می‌کنند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی اظهارداشت: پیش‌دبستانی‌هایی که در مدارس دولتی بودند، در حقیقت از آموزش و پرورش کلاس‌های خالی مدرسه را اجاره می کردند، یعنی اینها اجاره‌نشین مدارس بودند و کارمند وزارت آموزش و پرورش نیستند.

وی با تأکید بر اینکه پیش‌دبستانی از نظر نظارت، محتوا و مجوز زیرنظر آموزش و پرورش است، افزود: در گذشته اداره کل پیش‌دبستانی نداشتیم و بنده آن را ایجاد کردم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: هم‌اکنون «اجرای پیش‌دبستانی» به معاونت مشارکت‌های آموزش و پرورش، «نظارت، پایش و سیاست گذاری» را به معاونت ابتدایی و «تولید محتوا» به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی آموزش و پرورش سپرده شده است.

پیش ‌دبستانی دولتی یعنی آموزش و پرورش ۱۳ ساله شود

این مقام مسوول در وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سازمان بهزیستی اعلام کرده است که ۵۰ هزار نیروی پیش دبستانی دارد، اظهارداشت: بنده مطیع قانون هستم و هرچه قانون بگوید، همان کار را انجام می دهم.

وی تصریح کرد: در استخدام مربیان پیش‌دبستانی دو حالت وجود دارد یعنی یا این مربیان استخدام شده و وارد آموزش و پرورش شوند که در ابتدایی، راهنمایی و متوسطه تدریس کنند یا بخواهیم استخدام شوند و در پیش‌دبستانی بمانند.

حاجی‌بابایی افزود: اگر قرار باشد این مربیان در پیش‌دبستانی ادامه فعالیت دهند باید نظام تعلیم و تربیت ۱۳ ساله شود؛ در غیر این صورت چگونه می توان نیروی بخش غیردولتی را با هزینه دولتی استخدام کرد.

وی گفت: اولین بار که نظرم را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بردم، طرح ما این بود که تحصیل را از پیش ‌دبستانی شروع کنیم، به این معنی که پیش‌دانشگاهی را برداریم و پیش‌دبستانی را بگذاریم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در آن زمان مطرح کردیم که دوره تحصیلی همان ۱۲ سال باشد و از پنج سال شروع شود ولی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد که دوره تحصیل از شش سال شروع شود. (فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ