اجرای طرح ˝یک روز بدون کیف˝ در مدارس ابتدایی فارس

آرشیو خبردفاتر نمایندگی داخلیآموزش و پرورشادارات کل استانهافارسکد مطلب: 7842     

معاون آموزش ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش استان فارس خبر داد:

ارسال به    نسخه چاپی نسخه چاپی   

خبرگزاری پانا: معاون آموزش ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش استان فارس گفت: یكی از برنامه‌هایی كه در كتاب تدبیر شش برای اجرا پیشنهاد شده و در تجارب قبلی اجرا، طرح موفقی بوده و مورد استقبال دانش‌آموزان واقع شده طرح ˝یك روز بدون كیف˝ است.

۱۳۹۱ سه شنبه ۱۱ مهر ساعت 14:18

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، سیده عصمت انجوی نژاد در این خصوص اظهار داشت: در طرح “یك روز بدون كیف” دانش‌آموزان كتاب‌های درسی خود را در آن روز به همراه خود نمی‌آورند و پرورش خلاقیت و ابتكار آنها در روز بدون كیف مد ‌نظر است.
انجوی‌نژاد با تاكید بر اینكه در برخی مدارس رور بدون كیف به صورت اردویی و خارج از جو كلاس برگزار می‌شود، تصریح كرد: دانش‌آموزان در روز بدون كیف، از مواد دور ریختنی كه با آن می‌شود وسایل و ابزاری ساخت برای ارائه یك مفهوم علمی استفاده می‌كنند.
وی گفت: با همكاری شهرداری شیراز برنامه شب رصدی برای دانش‌آموزان ابتدایی در پارك نجوم نیز برگزار می‌شود كه در برنامه رصد ستارگان والدین دانش‌آموزان نیز به همراه آنها حضور می‌یابند.
انجوی نژاد افزود: به دانش‌آموزانی كه متقاضی شركت در طرح آموزش نجوم باشند، كتاب‌هایی ارائه می‌شود و هشت جلسه كارگاه آموزشی نیز برای این دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.
معاون آموزش ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش استان فارس ادامه داد: برای دانش‌آموزان ابتدایی استان، آموزش ترافیك در پارك‌های ایرانی و مروارید برگزار می‌شود.
انجوی نژاد خاطرنشان کرد: در این طرح در قالب برنامه‌ای شاد و متنوع قوانین راهنمایی و رانندگی در ذهن دانش‌آموزان حك می‌شود به گونه‌ای كه در خارج از مدرسه این كودكان والدین خود را به رعایت مقررات توصیه می‌كنند.
وی ادامه داد: برنامه‌هایی كه برای دوره ابتدایی در مدارس استان فارس در نظر گرفته شده در قالب كتاب “تدبیر شش” كه مجموعه طرح‌ها و برنامه‌های كیفیت‌بخش معاونت آموزش ابتدایی بوده به مدیران مدارس ابلاغ شده است.
انجوی نژاد همچنین به طرح “شهر فرزانگان” كه امسال در مقطع چهارم ابتدایی اجرا می‌شود، اشاره و ابراز داشت: در این طرح نوع تعامل با سایر شهروندان و آداب و رسوم ایرانی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.
معاون آموزش ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش استان فارس همچنین گفت: در طرح دیگری كه “جابر ابن حیان” نام دارد، دانش‌آموزان پرسش های شكل گرفته در ذهن خود را مورد پژوهش قرار داده و پاسخ را در قالب مدل، نمونه و آزمایش ارائه می‌كنند.
انجوی‌نژاد اضافه كرد: به منظور مأنوس كردن دانش‌آموزان با فرهنگ كتابخوانی 35 هزار كتاب مفید متناسب با اهداف دوره ابتدایی شناسایی و به عنوان جایزه دانش‌آموزان در مدارس استان توزیع شد.
وی در پایان نیز گفت: در طرح نظارت و ارزیابی، گروه‌های همسان هر مدرسه در یك روز مدرسه دیگری را بازدید كرده و به ارزیابی و مقایسه فعالیت‌ها به منظور حذف نقاط ضعف و الگو‌گیری از نقاط قوت می‌پردازند.


Loading...


آخرین اخبار

نظرتان را در مورد مطلب اجرای طرح ˝یک روز بدون کیف˝ در مدارس ابتدایی فارس بنویسید