احتمال افزایش تسهیلات خودرو

۱۲ام بهمن ،

احتمال افزایش تسهیلات خودرو

در شرایطی که قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی هم‌چنان روند صعودی دارد، اما موضوع مهم در این زمینه قدرت خرید مردم است که روزبروز کاهش می‌یابد و تسهیلات خودرو که از سوی بانک ها به متقاضیان داده می‌شود جوابگوی خرید خودرو نیست.

به گزارش «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، افزایش میزان تسهیلات خودرو موضوعی است که باید در بررسی آن تسریع شده و با توجه به قیمت فعلی خودرو در بازار برای آن تصمیم‌گیری شود.

کارشناسان می‌گویند که عرضه خودرو در بازار ایران در شش ماهه اول امسال بیش از ۴۸ درصد نسبت به شش ماهه دوم سال قبل کاهش یافته است و در واقع کاهش عرضه از دلایل اصلی رشد قیمت خودرو در بازار بوده است.

اما بعضی کارشناسان ، خودروسازان و دلالان را در کنار هم از عوامل اصلی دخیل در تعیین قیمت این محصولات در بازار می‌دانند و معتقدند که وقتی عرضه خودرو کاهش می‌یابد خودروسازان خواسته یا ناخواسته سبب رشد قیمتها در بازار می‌شوند، از آن سو دلالان بازار خودرو نیز تعاریف خاص خود را برای تعیین قیمتها داشته و با توجه به وضعیت عرضه از سوی خودروساز و میزان تقاضا، قیمتها را تعیین می‌کنند، بنابراین قیمت خودرو در بازار تحت تاثیر عملکرد خودروسازان و واسطه‌های بازار تعیین می‌شود.

به هر حال قیمت خودروها در بازار آزاد چه از سوی خودروسازان و چه از سوی دلالان تعیین شود نکته قابل توجه در آن هماهنگی نسبی فروشندگان مختلف با قیمت‌های تعیین شده است به‌گونه‌ای که بعضا گفته می‌شود قیمت این محصولات از سوی فرد یا اشخاصی تعیین شده و پس از آن به اطلاع تمام دلالان، واسطه‌ها و دیگر فعالان بازار خودرو می‌رسد!

اما مدیر عامل بانک سپه دربارهٔ افزایش میزان تسهیلات خودرو با توجه به افزایش قیمت خودروها گفت: این موضوع باید در شورای پول و اعتبار و هم در داخل بانک‌ها بررسی شود و احتمال افزایش تسهیلات خودرو بسیار بسیار است.

رامین پاشایی فام – مدیرعامل بانک سپه – در گفت‌و گو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه کارهای کارشناسی آن در حال انجام است دربارهٔ میزان افزایش گفت: این موضوع در دست کارشناسی بوده و در حال بررسی است.

جمعه ۱۳ بهمن   ۱۴:۱۲

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن