احتمال افزایش سود علی الحساب اوراق مشارکت نفتی

1717.JPG

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از احتمال افزایش سود علی الحساب اوراق مشارکت نفتی برای تشویق سرمایه گذاران خبر داد.

به گزارش ایسنا، احمد قلعه بانی در آستانه دور جدید انتشار اوراق مشارکت شرکت نفت و گاز پارس گفت: سرمایه گذاری در پروژه های صنعت نفت ارزش افزوده، بازده بیشتر و بازگشت سرمایه سریع تری دارد.

وی در باره مناسب بودن زمان انتشار اوراق مشارکت شرکت نفت و گاز پارس از روز شنبه ۱۵ مهر با توجه به نوسان های نرخ ارز در بازار گفت: افرادی که به سرمایه گذاری در بلندمدت فکر می کنند و به دلالی و واسطه گری اعتقاد کمتری دارند و برای سرمایه گذاری پول خود در جای مطمئن، کمتر تحت تاثیر نوسان های نرخ ارز قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران صنعت نفت را دارای بالاترین اولویت برای جذب سرمایه دانست و گفت: سرمایه گذاری در پروژه های صنعت نفت مانند گذشته مناسب است و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، بازده بیشتر و بازگشت سرمایه سریع تری دارد.

وی در باره تعیین سود بالاتر برای اوراق مشارکت نفتی گفت: احتمال اختصاص سود علی الحساب بیشتر به اوراق مشارکت پارس جنوبی در آینده برای تشویق سرمایه گذاران وجود دارد.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: سرمایه گذاری در بخش های صنعت نفت، از دیگر بخش های تولیدی کشور جذاب تر و دارای ارزش بیشتر برای سرمایه گذاران است.

قلعه بانی گفت: با توجه به برخی محدودیت های ایجاد شده برای سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران، بهترین روش این خواهد بود که نقدینگی پراکنده با ابزار اوراق مشارکت با پرداخت سود مناسب به سمت سرمایه گذاری در پروژه های نفت گاز هدایت شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، از انتشار ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت نفتی در سال جاری خبر داد و گفت: انتشار ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای طرح های شرکت نفت فلات قاره و ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای طرح های پارس جنوبی پیش بینی شده است.

به گفته وی، انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت پارس جنوبی با هماهنگی بانک مرکزی برای شتاب دهی در اجرای طرح توسعه فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی از فردا (شنبه ۱۵ مهر) در شعب منتخب بانک ملت آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران پیشتر با بیان این که عرضه اوراق مشارکت صنعت نفت حتی با سود بیش از ۲۵ درصد هم دارای توجیه اقتصادی است، گفته بود: با رعایت شرایط دیگر بخش های اقتصادی کشور، مسئولان و قانون گذاران باید شرایطی ویژه برای تامین منابع مالی صنعت نفت و گاز کشور ایجاد کنند.

قلعه بانی تاکید کرده بود: حتی سود تشویقی یک تا ۲ درصد بیشتر اوراق مشارکت صنعت نفت می تواند انگیزه سرمایه گذاران را به فعالیت در پروژه های بزرگ نفت و گاز کشور بیشتر کند و در نتیجه مواهب آن علاوه بر سرمایه گذاران به دیگر آحاد ملت گسترش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی نفت و انرژی، مجلس شورای اسلامی به شرکت های وابسته و تابعه وزارتخانه‌های نفت و شش وزارتخانه دیگر اجازه داد تا سقف ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی با تضمین خود منتشر کنند.

امسال ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت ارزی و ریالی برای شتاب دهی به اجرای طرح های پارس جنوبی از سوی شرکت نفت و گاز پارس منتشر می شود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ