احتمال تصویب بخشی از دستور‌العمل خودرو

۲۰فروردین۱۳،

پژویان با اشاره به جلسه بعدی شورای رقابت خبر داد

احتمال تصویب بخشی از دستور‌العمل خودرو

رییس شورای رقابت از احتمال تصویب بخشی از دستور‌العمل قیمت خودرو در جلسه هفته آینده این شورا خبر داد.

 

به نقل از ایسنا، جمشید پژویان  با اشاره به بررسی اختلالات بازار خودرو در جلسه یکشنبه قبل این شورا گفت: در این جلسه اعضا به بررسی ابعادی از بازار خودرو پرداختند و در پایان مرکز ملی رقابت را به تهیه دستورالعمل قطعی تا پایان فروردین‌ماه مکلف کردند. در حال حاضر کارگروه شورا در حال بررسی است و درجلسه یکشنبه آینده احتمال دارد بخشی از دستورالعمل آماده و تصویب شود.

وی دربارهٔ‌ وضعیت اشخاصی که اقدام به پیش خرید خودرو کرده‌اند نیز توضیح داد: من به شرکت‌های خودروسازی اولتیماتوم داده که حق افزایش قیمت به صورت صد‌درصد را ندارند و اگر بناست بهای خودروها افزایش پیدا کند، باید در مبلغ باقی‌مانده انجام شود برای مثال اگر فردی ۱۰ میلیون از مبلغ یک خودرو ۲۰ میلیونی را پرداخت کرده باشد که قیمت فعلی آن به ۳۰ میلیون رسیده فرد قانونا مالک ۵۰ درصد از خودرو است و شرکت خودرو‌ساز حق دریافت مبلغی بیش از آن را ندارد.

پژویان در رابطه با بحث‌هایی که از سوی یکی از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ در رابطه با شورای رقابت مطرح شود، نیز اظهار کرد: کمیسیون اصل ۹۰ دارای وظایف بسیار مهمی است اما در این حوزه حق دخالت در وظایف شورای رقابت را ندارد، زیرا شورای قانونی است، در کنار آن در شورا سه نماینده مجلس نیز حضور دارند که از نزدیک با وضعیت جلسات مرتبط‌اند و اطلاعات را به همکاران خود خواهند رساند.

چهارشنبه ۲۱ فروردین   ۱:۵۱

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ