احتمال تعیین خسروی به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات

۳۰م دیماه ،

 

رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس از احتمال تعیین مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت برائ سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
 
رمضانعلی سبحانی فر در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه مهلت یک هفته ای رئیس جمهور برائ تعیین سرپرست وزارت ارتباطات به اتمام رسیده است، تصریح کرد:‌ در حال حاضر بحث از تعیین سرپرست از داخل مجموعه و معاونت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است کە شایع ترین گزینه آقای محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت خواهد بود.
نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محرابیان دستیار ویژه رئیس جمهور در پروژه های مهر ماندگار و فریدون احمدی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از گزینه های سرپرستی وزارت ارتباطات می باشند، تاکید کرد: شایع ترین گزینه انتخاب آقای محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت برائ سرپرست وزارت ارتباطات خواهد بود.
لازم به ذکر است طبق قانون رئیس جمهور باید تا یک هفته بعد از عزل یا استعفای هر وزیری از وزارتخانه مربوطه، نسبت به تعیین سرپرست اقدام کند؛ همچنین بر اساس قانون رئیس جمهور تنها سه ماه برائ معرفی وزیر پیشنهادی خود به مجلس برائ گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس مهلت دارد.
بر این اساس شامگاه روز شنبه ۱۱ آذرماه، با حکم رئیس جمهوری رضا تقی پور از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برکنار شد؛ این در حالی است کە رئیس جمهور تنها یک هفته مهلت داشت تا سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعا ت را انتخاب کند اما اکنون بعد از ۳۲روز هنوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرپرست ندارد.
البته رئیس جمهور تنها ۳۹ روز برائ تعیین وزیر پیشنهادی خود برائ سکان‌داری وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات مهلت دارد.

ایستنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ