احتمال تغییر “قیمت لبنیات “

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

دبیر انجمن صنفی تولید‌کنندگان فرآورده‌های لبنی از احتمال افزایش دست کم ۱۵درصدی قیمت محصولات لبنی خبر داد.

 به گزارش ممتاز به نقل از گروه بازار باشگاه خبرنگاران؛ رضا باکری با اشاره به این‌که گزارش ممتاز به نقل از تازهی دربارهٔ‌ی تغییر قیمت شیر خام از سوی انجمن صنایع لبنی به دولت ارائه شده است، گفت: در این گزارش ممتاز به نقل از بدون احتساب نوسان در قیمت شیر خام و براساس شایعات مطرح شده دربارهٔ‌ تغییر قیمت حامل‌های انرژی میزان افزایش قیمت محصولات لبنی در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دست کم ۱۵ درصد برآورد شده است.
 
وی افزود: البته ابتدا دولت باید قیمت دقیق حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را مشخص کند تا طی دو تا سه روز بعد از آن تغییرات مربوط به قیمت تمام شده لبنیات به کارگروه تنظیم بازار ارائه شود.
 
باکری افزود: در گزارش ممتاز به نقل از مربوط به پیش‌بینی قیمت محصولات لبنی دو درصد افزایش بابت افزایش نرخ مالیات برارزش افزوده، یک درصد بابت تغییر نرخ ارز، سه درصد بابت تغییر نرخ دستمزد، ۱٫۵ درصد بابت افزایش احتمالی حامل‌های انرژی، چهار درصد بابت تغییر نرخ حمل‌ونقل و پنج درصد بابت تغییر در نرخ بسته‌بندی به عنوان عوامل تاثیر‌گذار در افزایش قیمت لبنیات اعلام شدند.
 
دبیر انجمن صنفی تولید‌کنندگان فرآورده‌های لبنی افزود: با احتساب قیمت‌های فوق قیمت محصولات لبنی با در نظر گرفتن ثبات در قیمت شیر خام دست کم ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.
 
باکری گفت: افزایش ۲۵ درصدی نرخ دستمزد تاثیری سه درصدی در افزایش قیمت تمام شده محصولات لبنی داشته است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ