احتمال خروج رنو از ایران

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که بعد از خروج پژو تلاش دارد تا سهم بیشتری از بازار خودروی ایران را کسب کند، حالا و بعد از افزایش فشارهای بین‌المللی که به دنبال آن تبادلات ارزی را کمی سخت کرده، برای خروج از ایران، اخطار داده است.
محمدرضا نجفی منش در همین ارتباط از اعلام آمادگی رنو برای خروج از بازار ایران خبر داد. عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان و هیات نمایندگان اتاق تهران دیروز در کمیسیون صنایع اتاق، در ادامه صحبت‌هایش گفت: شرکت رنو اعلام کرده است که با‌گذشت ۹ ماه از تحویل قطعات به ایران هنوز پول خود را دریافت نکرده است.
از همین رو رنو هشدار داده است که اگر تا پایان ماه دسامبر (اواسط دی ماه) ایران طلب این شرکت را پرداخت نکند، به طور کامل بازار ایران را ترک خواهد کرد. اما با وجود محدودیت‌های بین‌المللی و از آنجا که نقل‌و‌انتقال پول در حال حاضر سخت‌تر از همیشه شده است قرار بوده رنو بخشی از طلب خود را از شرکت نفتی توتال فرانسه که به ایران بدهکار است، دریافت کند. بر همین اساس نجفی منش در ادامه صحبت‌هایش گفت: شرکت نفتی توتال با وجود بدهکار بودن به ایران تاکنون هیچ پولی به رنو پرداخت نکرده است. عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در ادامه صحبت‌هایش به خروج تمام شرکت‌های خودروسازی خارجی از کشور اشاره کرد و گفت: رنو تنها شرکت خودروساز باقیمانده در ایران بود که آن هم در صورت دریافت نکردن طلب‌های خود، تولیداتش را در ایران متوقف خواهد کرد.

پایان خبر/

تاریخ ارسال :دوشنبه ۱۵ آبان ماه
ساعت ارسال: ۱۱:۰۵


مجله ماشین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ