احتمال طولانی شدن نیمسال تحصیلی جاری/دانشجویان برای استفاده از کلاس‌های مجازی اینترنت تهیه کنند

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر اینکه دانشجویان برای استفاده از کلاس‌های مجازی اینترنت شخصی تهیه کنند، گفت:‌ با توجه به وضعیت فعلی امکان طولانی شدن ترم پایانی تا اواسط مرداد سال ۹۹ را داریم.

دکتر محمدرضا کلباسی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه هیچ کلاس حضوری قبل از پایان سال در دانشگاه تربیت مدرس برگزار نمی‌شود تاکید کرد: تمامی دانشجویان ساکن خوابگاه، خوابگاه‌های خود را به مقصد محل اقامت خود ترک کردند. بنابراین به هیچ عنوان کلاس‌های آموزشی حضوری تا پایان اسفند نخواهیم داشت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشجویان برنامه‌های آموزشی دانشگاه تربیت مدرس را از طریق آموزش‌های مجازی و غیر حضوری دنبال کنند، گفت: اغلب دانشجویان به این نوع آموزش‌ها دسترسی دارند و اگر بخواهند با کمک یک لپ تاپ یا موبایل و با دسترسی به اینترنت می‌توانند از کلاس‌های آنلاین مجازی بهره‌مند شوند.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: با توجه به اینکه امکان ادامه روند شیوع کرونا ویروس بعد از عید نیز وجود دارد بنابراین توصیه می‌کنیم دانشجویان حتما تمهیدات دسترسی به آموزش‌های مجازی را داشته باشند.

دکتر کلباسی از گسترش پهنای باند دانشگاه تربیت مدرس برای اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ما بیش از ۸۰۰۰ دانشجو در مناطق مختلف کشور داریم بنابراین امکان فراهم کردن دسترسی همه آنها به شبکه اینترنت را نداشتیم. بنابراین دانشجویان باید به صورت شخصی اینترنت تهیه کنند.

دکتر کلباسی خاطرنشان کرد: سیستم آموزش‌های الکترونیکی به گونه‌ای طراحی شده است که امکان رصد دانشجویانی که از کلاس‌های آموزشی استفاده می‌کنند وجود دارد و گزارش‌هایی مبنی بر حضور یا عدم حضور دانشجو در آموزش‌های آنلاین ذخیره می‌کند.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در پایان از امکان طولانی شدن ترم پایانی تا اواسط مرداد ۹۹ خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت فعلی و تمهیدات لازم برای برگزاری کلاس‌های حضوری امکان طولانی‌تر شدن ترم تا اواخر تیر یا اواسط مرداد وجود دارد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *