احمدی‌نژاد: جهان نیازمند برقراری نظم جدید انسانی و عادلانه است/۱/ – اخبار سیاسی

به گزارش خبرآنلاین، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری بعد از یک سال، عصر امروز رودروی خبرنگاران داخلی و خارجی قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد.
وی با اشاره به اینکه در حال ورود به دوره جدیدی از مناسبات سیاسی،اقتصادی و اجتماعی در عرصه بین المللی هستیم، گفت: جهان در حال حرکت به سوی نظم نوینی در جهان است و نقش ایران در این تحولات، مدیریت آنها و برقراری نظم انسانی آینده جان نقش بسیار موثر و ارشمندی دارد.
رییس جمهور راه و آرمان ملت ایران را راه پاکی و تکیه بر عدالت، دوستی، عشق و محبت بین انسان‌ها دانست و افزود:ملت ایران همواره به دنبال عزت و پیشرفت برای همه ملتها بوده است و برای رسیدن به آن آرزوی بزرگ باید گام‌های بلندی برداشته شود، وقتی عدالت برپا شود، همه فاصله‌ها، فقرها و کینه‌ها برطرف خواهد شد و فضائل اخلاقی به کمال می رسد.
احمدی‎‌نژاد با تاکید براینکه برای پیشرفت باید بر ارزشهای ذاتی ملت خود تکیه کنیم، خاطرنشان ساخت: سرعت حرکت ملت ایران بسیار بالا است و هر روز اخباری از پیشرفت‍‌های علمی، فناوری، صنعتی و اجتماعی منتشر می شود. ما باید به سمتی برویم که دیگر خبری از فقر، محرومیت ،عقب ماندگی و تبعیض نباشد.
وی در ادامه به برگزاری اجلاس عدم تعهدها در ایران اشاره کرد و گفت: اجلاس عدم تعهد در نوع خود بی سابقه بود و ۱۲۰ کشور حضور داشتند که برای تغییر نظم جهان به نظم عادلانه و انسانی از طریق مشارکت همگانی در مدیریت جهان وفاق ایجاد شد و ادبیات جدیدی تولید شد که یار و یاور همه ملتها برای استقرار نظم جدید است.
وی همچنین به حضور هیات ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و اظهار داشت: نمایندگان ایران با سرافرازی در این اجلاس حضور داشتند و با تشریح دیدگاه‌های، آرمان‌های و اندیشه‌های ملت ایران در این اجلاس پیام ایران را به جهان رساند.
/۲۷۲۲۰

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *