اخاذی دختر جوان از طعمه های خود با اینترنت

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فاوا نیوز در تاریخ دوشنبه ۸ آبان ۹۱،

فاوانیوز: پسری با انگیزه ازدواج و دختری کلاهبردار، در یک چت‌روم، کار را پلیس فتای خراسان رضوی کشاندند!

رییس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی از فریب‌خوردگی پسر مشهدی در سایت همسریابی و اخاذی از وی خبرداد.

به گزارش فاوانیوز  از ایتنا به نقل از ایسنا، سرهنگ عرفانی در رابطه با اخاذی از پسر جوان ۲۵ ساله‌ای در محیط چت‌روم و اتاق گفت‌وگو گفت: این جوان به انگیزه همسریابی وارد محیط‌‌های چت روم شده و در این محیط با دختر جوانی آَشنا شده که این دختر توانسته با جلب اعتماد این جوان، از طریق وبکم تصاویر و شماره تلفن پسر جوان را به‌دست آورد.

عرفانی افزود: بنا بر اظهارات شاکی، این دختر به محض دریافت عکس و شماره تلفن مالباخته پیامک تهدیدآمیزی به وی ارسال کرده و در آن تقاضای مبلغ یک میلیون تومان کرده و همچنین تهدید کرده بود در غیر این صورت عکس و شماره تلفن وی را در اینترنت منتشر می‌کند که شاکی به علت جلوگیری از آبروریزی سریعاً مبلغ را پرداخت و فکر کرد موضوع تمام شده است اما پس از دو روز پیامک دیگری که مبالغ پنج میلیون و ۱۰ میلیون تومان را درخواست کرده بود را از این دختر دریافت کرد که وی در این شرایط مراتب را با پلیس اطلاع داد.

رییس پلیس فتای خراسان‌رضوی گفت: پس از دریافت شکایت پسر جوان تحقیقات گسترده و عملیات شناسایی دختر جوان آغاز و نهایتاً متهمه شناسایی شد که برای کسب تکلیف به مقامات‌قضایی ارجاع داده شد.

عرفانی در خصوص این پرونده به جوانان و نوجوانان توصیه‌کرد: چت‌روم‌ها و شبکه‌های اجتماعی همسریابی غیرمجاز برای انتخاب همسر محیط مناسبی نیستند. بنابراین از شهروندان درخواست می شود تا در صورت مشاهده چنین سایت‌های که به همین عنوان از جوانان و نوجوانان اخاذی می‌کند، آدرس و هرگونه اطلاعات در مورد سایت را در اختیار پلیس فتا قرار دهند.

فاوا نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ