اختصاص ۱۲٫۵ میلیون تومان وام کم بهره به زلزله زدگان

فرماندار شهرستان اهر گفت: با توجه به تسهیلاتی که دولت برای زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی در نظر گرفته است به هر خانواده آسیب دیده ۱۲٫۵ میلیون تومان وام کم بهره پرداخت می شود.

رضا صدیقی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: بنیاد مسکن در حال برنامه ریزی برای نوسازی و احداث خانه های زلزله زدگان می باشد و در این خصوص دولت با اعطای تسهیلات بانکی ۱۲٫۵ تومان وام کم بهره و ۲٫۵ میلیون تومان وام بلاعوض به زلزله زدگان که خانه هایشان به طور کامل تخریب شده پرداخت می شود.
فرماندار شهرستان اهر با اشاره به اینکه کسی که از وام  مقاوم سازی استفاده کرده بودند به خانه هایشان خسارتی وارد نشده است اظهار داشت: کسانی که خانه هایشان خسارت دیده می توانند از وام مقاوم سازی استفاده کنند.
صدیقی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد خانه های شهرستان اهر آسیب دیده است تصریح کرد: تا کنون حدود ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به اماکن مسکونی و ادارات وارد شده است.
وی ادامه داد: همچنین به تاسیسات زیر بنایی، راهها و پل ها نیز خسارت وارد شده که در حال ارزیابی هستیم.
فرماندار شهرستان اهر با تاکید براین که شهرستان اهر ۳۰۵ روستا دارد خاطر نشان کرد: ۷۰ روستا در شهرستان اهر بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده اند./ل


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *