اختلاف شدید قیمت خرید و فروش سکه

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

اختلاف نرخ خرید و فروش سکه در بازار به بالاترین حد خود رسیده است و سکه فروشان به راحتی این تفاوت قیمت را بر روی تابلوهای خود اعلام می کنند و در هر خرید و فروش سود بالایی را کسب می کنند.

طی یکی دو سال اخیر اتفاقات بسیاری در بازار سکه، طلا و ارز رخ داده است و با بالا رفتن قیمت ها، اختلاف نرخ خرید و فروش سکه در بازار به شدت افزایش یافته است و در بعضی از موارد تا حد۳۰ هزار تومان هم رسیده است.

این در حالی است که تا همین دوسال پیش نهایت اختلاف قیمتی که بین نرخ خرید و فروش سکه اعلام می شد، ۵ هزار تومان بود که آن هم به صورت غیرمحسوس توسط سکه فروشان و صرافی هایی که اقدام به خرید وفروش سکه می کردند، اعمال می شد.

در اصل تا حدود دو سال پیش نرخ خرید و فروشی که بر روی تابلوی سکه فروشان و صرافان حک می شد، تنها اختلاف قیمت ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومانی را نشان می داد و بعضی از آنها به بهانه قدیمی بودن سال پایه سکه، آنها را با قمتهای کمتری از اشخاصی که قصد فروش آنها را داشتند، خریداری می کردند.

این در حالی است که این روزها سکه فروشان به راحتی قیمت خرید و فروش سکه را با اختلاف ۲۰ و ۳۰ هزار تومانی بر روی تاباوهای خود درج می کنند و در بعضی از این موارد اختلاف قیمت به ۴۰ هزار تومان هم می رسد و از هر خرید و فروش سکه، مبالغ بالایی سود را نصیب خود می کنند.

اختلاف شدید قیمت خرید و فروش سکه در بازار  به ایجاد حباب در قیمت سکه ها دامن می زند و نظارتی نیز از سوی نهادهای ناظر بر عملکرد آنها در این تفاوت قیمت وجود ندارد.

روز قبل سکه فروشان نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح تازه در بازار یک میلیون و ۷۵ هزار تومان، طرح قدیم یک میلیون و ۴۵هزار تومان، نیم سکه ۵۸۵ هزار تومان، ربع سکه ۳۸۵ هزار تومان و گرمی ۲۴۵ هزار تومان اعلام شد.

همچنین نرخ خرید هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح تازه دیروز در بازار یک میلیون و ۵۹ هزار تومان، طرح قدیم یک میلیون و ۲۵هزار تومان، نیم سکه ۵۶۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۵۵ هزار تومان و گرمی ۲۱۵ هزار تومان بود.

اختلاف قیمت خرید وفروش سکه در بازار
نوع سکه (دوشنبه)  خرید فروش اختلاف قیمت(تومان)
طرح تازه( امامی) ۱۰۶۰۰۰۰ ۱۰۷۵۰۰۰ ۱۵۰۰۰
طرح قدیم (بهارآزادی) ۱۰۱۵۰۰۰ ۱۰۴۵۰۰۰ ۳۰۰۰۰
نیم سکه ۵۶۰۰۰۰ ۵۸۵۰۰۰ ۲۵۰۰۰
ربع سکه ۳۵۵۰۰۰ ۳۸۵۰۰۰ ۳۰۰۰۰
گرمی ۲۱۵۰۰۰ ۲۴۵۰۰۰ ۳۰۰۰۰

 


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن