اختلال کارت‌خوان‌ها حساب بانکی کرجی‌ها را خالی کرد

۱فروردین ۱۳،

شماری از شهروندان کرجی می گویند: در واپسین روز های سال ۹۱ و آغاز سال تازه، اختلال در کارت خوان های بعضی بانکها، سبب خالی شدن موجودی حساب های بانکی آنان در این شهر شده است.
آنان در تماس تلفنی با خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کردند: اختلال در سیستم کارت خوان ها سبب شد که هم خرید انجام نشود و هم سفرهای نوروزی آنها به تاخیر بیافتد.
یوسف چراغی از جمله شهروندانی است که با ارائه قبض تراکنش ناموفق یکی از کارت خوان ها می گوید: پس از انتخاب یک قلم جنس، درصدد پرداخت ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال وجه خرید آن از طریق سامانه کارت خوان بانک پاسارگاد برآمدم که نتیجه تراکنش ناموفق اعلام شد.
وی ادامه داد: از کارت خوان دیگر همان فروشگاه استفاده کردیم که متوجه شدیم کارت خوان قبلی مبلغ مزبور را از حساب کسر کرده اما به حساب فروشنده واریز نکرده است.
این شهروند گفت: پس از پاسخگو نبودن بانک پاسارگاد البرز در نهایت با مرکز اپراتوری پاسارگاد تماس گرفتم که در پاسخ، زمان بازگرداندن این مبلغ به حسابم را ۷۲ ساعت اعلام کرد.
به گفته وی پس از ۷۲ ساعت مشکل به قوت خود باقی ماند و کارمند پاسخگوی بانک این بار اعلام کرد به احتمال بازگرداندن این مبلغ به پرکردن فیش مربوطه و پیگیری نیاز دارد.
خبرنگار ایرنا برائ پیگیری موضوع به شعبه رجایی شهر بانک پاسارگاد مراجعه کرد و با شماری از شهروندان که با مشکل مشابه مواجه شده بودند به گفت وگو پرداخت.
برخی از آنان گفتند: تصور ما پس از تراکنش های غیر موفق کارت خوان ها، خالی نشدن حساب ها بود و به همین خیال راهی سفر شدیم که در مسیر و مقصد، مشکلات مالی گریبانگیرمان شد.
یکی از مراجعه کنندگان گفت: در پیگیری مشکل تراکنش های ناموفق بانکها، اپراتورهای رایانه ای به صورت مدام از صبر و بردباری مال باختگان تشکر می کنند که جای تعامل دارد.
وی ادامه داد: برائ مسافری که با خانواده در یک اقامتگاه دور از شهر خود گرفتار بی پولی شده آیا تشکر از صبر و شکیبایی مشکل گشا است؟
این شهروند به ماجرای روز خرید خود اشاره کرد و افزود: پس از دریافت حقوق و عیدی کارمندی، به همراه خانواده به ناچار مسیر خریدهای نوروزی را در پیش گرفتم که پس از چند ساعت بالا و پایین کردن اجناس در نهایت کالاهای مورد نظر را انتخاب کردیم.
شهروند کرجی بیان کرد: به سبب نداشتن وجه نقد کافی، خواستم مبلغ خرید را از طریق کارت شتاب و کارت خوان پرداخت نمایم که با دریافت پیام تراکنش ناموفق کارت خوان، جرقه شادی در وجودم ایجاد شد.
وی ادامه داد: خرید این اجناس را به بعد ازتعطیلات نوروزی موکول کردم و به هوای اینکه در حسابم پول کافی وجود دارد، راهی سفر به یکی از استان های غرب کشور شدیم.
این شهروند که خواست نامش ذکر نشود، افزود: در میانه راه پس از سوخت گیری در یکی از جایگاه ها درصدد پرداخت وجه آن از طریق کارت خوان شدم که حساب خالی بانکی مسافرت را بر کام خود و خانواده ام تلخ کرد.
وی گفت: وجه بنزین را از اندک مبلغ نقدی همراه پرداخت کردم و در همانجا سراسیمه مسیر بازگست را درپیش گرفتم که پس از جستجوی فراوان و گرفتن گردش حساب از عابر بانک،مشخص شد کارت خوان بانک پاسارگارد برائ خالی کردن حساب من و دیگران به نفع بانک موفق عمل کرده است.
وی افزود: با این وضعیت هم سفر نوروزی برهم خورد و هم به سبب بلاتکلیفی و دریافت نکردن پاسخ مناسب از طرف بانک خود و خانواده ام در اضطراب و نگرانی به سر می بریم.
در بررسی موضوع مشخص شد که کارت خوان های بعضی دیگر از بانک ها نیز چنین مشکلاتی برائ مردم به وجود آورده و پاسخگو نبودن بانک ها در ایام تعطیل، مشکل ساز شده است.
تلاش خبرنگار ایرنا برائ کسب نظر مسئولان بانک ها از جمله بانک پاسارگاد در استان البرز و مرکز بی نتیجه ماند.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ