ادغام موسسه مالی و اعتباری میزان با یک بانک دیگر

گردآوری توسط گروه اخبار اقتصادی ممتاز نیوز

معاون سیاسی امنیتی فرماندار مشهد گفت: موسسه اعتباری میزان طی انعقاد یک تفاهم‌نامه با بانکی دیگر ادغام می‌شود.

عبدالله ارجاعی در جمع تعدادی از سپرده‌گذاران در مسجد امام علی(ع) از امضای یک تفاهم‌نامه مبنی بر ادغام موسسه اعتباری میزان با یکی از بانک‌های استان که به زودی اعلام می‌شود، خبر داد و گفت: این راهکار نیاز به تایید بانک مرکزی دارد که با پیگیری‌های ما عملی خواهد شد. این تفاهم نامه با حضور مدیرعامل موسسه میزان و به همراه امضاء معاون استاندار، معاون سیاسی امنیتی فرماندار و چند نفر به نمایندگی از سپرده گذاران منعقد شده است. از بندهای این تفاهم‌نامه این است که باید یک حساب متمرکز افتتاح شود تا وجوهی که از تسهیلات اعطا شده به این موسسه برمی‌گردد و رقم قابل توجهی است، به این حساب، واریز و به کسانی که در اولویت هستند و سپس سایرین پرداخت شود.

وی اظهار کرد: به نظر می‌رسد بازپرداخت پلکانی با اعتراض برخی و گمان تبعیض همراه بوده است اما اولویت پرداخت سپرده‌ها باید با کسانی باشند که در حال حاضر احتیاجات فوری دارند. اگر فرمانداری احساس کند ذره‌ای این امکان وجود دارد که موسسه سپرده مردم را پرداخت نکند از راه‌های دیگری وارد عمل خواهد شد.

ارجاعی تصریح کرد: فهرست تمامی اموال موسسه میزان دریافت شده و چنانچه روال پرداخت مطالبات مردم با سرعت انجام نشود مقامات قضایی به این قضیه ورود پیدا خواهند کرد، اما هدف ما این است که قبل از این قضایا مشکلات مردم حل شود.

معاون فرماندار مشهد همچنین به سپرده قانونی ۱۰ درصدی این موسسه نزد بانک مرکزی، اشاره و اظهار کرد: تاکنون وجوه قابل توجهی از این سپرده آزاد شده و بقیه این سپرده نیز با پیگیری‌های انجام شده آزاد خواهد شد. مبلغ آزاد شده از این سپرده به حساب مشترک، واریز و به تدریج و با رعایت اولویت‌بندی به سپرده‌گذاران پرداخت خواهد شد.

همچنین علی رسولیان، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی نیز در جمع سپرده گذاران بیان کرد: استانداری هیچ‌گاه در کار موسسات و بانک‌ها دخالت نمی‌کند و چنانچه به این موضوع ورود پیدا کرده است، صرفا جهت دفاع از سپرده مردم بوده است.

وی به ارائه گزارشی از وضعیت موسسه میزان پرداخت و گفت: موسسه میزان موظف است تمامی پول سپرده‌گذاران را پرداخت کند اما این پرداخت به صورت تدریجی امکان خواهد داشت. بانک مرکزی طی یک دستورالعمل، بخشی از سپرده این موسسه را به شرط پرداخت پلکانی و شروع پرداخت از زیر سه میلیون تومان آزاد می‌کند که ما نیز بر این روند نظارت خواهیم کرد و این شیوه پرداخت مشخص بهتر خواهد بود.

رسولیان ادامه داد: در حال حاضر دستگاه قضایی جلوی نقل و انتقال این اموال را گرفته مگر این که این نقل و انتقالات و فروش‌ها به خاطر وصول طلبکاران باشد.


آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۶نظر ثبت شده
 1. عجبیان گفت:

  عجب کشوری داریم بابک زنجانی سرباز بانک پول میلیارد یورویی نفت را بالا می کشد وسود برداشت شده از حساب مردم در موسسه میزان خراسان بزرگ گویا به نفع هیئت مدیره میزان و بقیه دوستان جهت حق حساب تبلیغات آقایان در انتخابات مجلس اسفند ۹۴ و خرداد ۱۳۹۶ رییس جمهور هزینه می شود.

 2. رییس گفت:

  تا احمدی نژاد یا حد اقل قالیباف به ریاست جمهوری نرسند این مشکل ایجاد شده دولت روحانی در شرق حل نمی شود

 3. ارباب وعده ها گفت:

  علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی با این اظهار نظر ها و وعده ها در سالهای۱۳۹۴و۱۳۹۳ بزرگترین و بیشترین دروغ ها را در دولت زده است باید سال آینده به پاس این اقدامات مردم فریبانه به مقام معاونت رییس جمهور یا حداقل وزارت انتخاب گردد .در ضمن هر شب در هر خبر بی ربطی در شبکه استانی او را مشاهده می کنید.

 4. رکورد دار گفت:

  استاندار خراسان رکورد دار وعده و سخن دروغ در ده ماه گذشته است اگر مصاحبه هایش در این مدت را رصد کنید از سرمایه زیاد موسسه میزان و تعهد بانک صادرات و نگران نبودن سپرده گذاران و… خدا کند این دروغ راست باشد

 5. محسن خسروی گفت:

  دست…..

 6. غلامرضادانش گفت:

  سلام و درود بر خداوندی که برای انسانها از جنس خودشان ا
  افرادی را مامور میکند تا با درایت بیشتر راهنمای آنان برای زندگی بهر باشند ادغام موسسه مالی و اعتباری میزان بهترین گزینه برای آرام کردن سپرده گذران می باشد اگر مدیریت میزان از نبوغ فکری بالایی برخوردار باشندبا تجربه ای که کسب کرده ند به زودی شکیل دهنده موسسه مالی و عتباری بنام دیگری در بین موسسات کلیویی دیگرخواهند شد و میتواند نشان دهند که قدرت بانک شدن رادارند هیچ فصلی ماندگار نیست اما محو نمیشود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *