ارایه برنامه تولید خودروسازان پس ازتعیین قیمت ها

۲۳ام بهمن ،

مصوبه را لغومیکنیم

ارایه برنامه تولید خودروسازان پس ازتعیین قیمت ها

عضو کمیته خودرو با تاکید بر ارایه برنامه یکساله تولید از سوی خودروسازان بیان کرد: این برنامه باید بلافاصله پس از ارایه قیمت ها از سوی خودروسازان ، اعلام شود.

پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از ایرنا، شهرام میرآخورلو درخصوص تعیین کف تولید برای خودروسازان بعنوان تضمین عدم کاهش تولید با توجه به آزاد سازی قیمت ها، گفت: برنامه یکساله تولید شامل کاهش و افزایش تولید و صادرات برای خودروسازان در نظر گرفته شده است که بلافاصله پس از ارایه قیمت ها از سوی خودروسازان باید اعلام شود.

وی گفت: براین اساس،میزان تولید خودروسازان به صورت ماهانه مشخص می گردد و در صورت عدم پایبندی آنها به تعهدات خود ، در گام اول مصوبه آزاد سازی خودرو را لغو می کنیم.

وی با اشاره به سایر تعهدات در نظر گرفته شده برای خودروسازان برای جلوگیری از کاهش تولید ،بیان کرد: برنامه تولید یکساله خودروسازان از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کنترل می گردد و بعنوان مثال اگر میزان تولید سه هزار دستگاه در یک ماه برای آنها در نظر گرفته شود، در صورت کاهش این میزان،از سوی ما گزارش و با آن برخورد صورت می گیرد.

میرآخورلو یادآور شد: در انتهای تعهد نامه درنظرگرفته شده برای خودروسازان ، دو بند اجرای احکام لحاظ شده است. براین اساس، اگر سازمان حمایت ملاحظه کند که خودروسازان نتوانسته اند ظرف شش ماه این مفاد را رعایت کنند ،می تواند نسبت به تغییر این مصوبه یا اتخاذ سیستم تازه برای کنترل بازار اقدام کند.

دوشنبه ۲۳ بهمن   ۱۴:۳۳

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *