ارتباط اختلالات مغزی با گوشه‌گیری

مغز دختران نوجوانی که اختلال رفتاری دارند با دختران دیگر متفاوت است. طبق مطالعه مجله روان‌شناسی کودک و روان پزشکی بر ۴۰ دختر نوجوان، تفاوت‌هایی در ساختار مربوط به احساسات و یکدلی آنها وجود دارد. چنین تحقیقی در مورد…

مغز دختران نوجوانی که اختلال رفتاری دارند با دختران دیگر متفاوت است. طبق مطالعه مجله روان‌شناسی کودک و روان پزشکی بر ۴۰ دختر نوجوان، تفاوت‌هایی در ساختار مربوط به احساسات و یکدلی آنها وجود دارد. چنین تحقیقی در مورد پسرهای نوجوان هم انجام گرفته که نتیجه مشابهی داشته است. امکان دارد که چنین اختلالاتی توسط عکسبرداری مشخص شود و بیماران کمک‌های روانی بگیرند. تحقیق‌ها نشان می‌دهد که از هر ۱۰۰ نوجوان در بریتانیا ۵ نفر به اختلالات رفتاری دچار هستند. اختلال رفتاری نوعی بیماری روانی است که باعث خشونت و انزوا می‌شود و خطر بیماری‌های روانی و جسمی را در بزرگسالی بالا می‌برد.

تهران امروز ؛ گفته می‌شود در سال‌های اخیر تعداد نوجوانان دختری که به این نوع بیماری روانی مبتلا هستند افزایش یافته است اما درصد آن در پسران نوجوان به همان اندازه قبل باقی‌مانده است. در این تحقیق محققان بریتانیایی و ایتالیایی از مغز ۲۲ دختر نوجوان با اختلالات رفتاری و ۲۰ دختر دیگر عکسبرداری کردند و عکس‌ها را با هم مقایسه کردند. آنها همچنین عکس‌هایی را که قبلا از مغز پسران نوجوان گرفته بودند در کنار عکس‌های دختران گذاشتند. آنها متوجه شدند که قسمتی از مغز به نام بادامه در مغز دخترانی که اختلالات رفتاری دارند و پسران، کوچک‌تر از مغز دختران دیگر است. دکتر اندی کالدر، یکی از پژوهشگران گفت: «ممکن است از اول شخصی با چنین تفاوتهایی در مغزش متولد شده یا محیط اطراف مانند اضطراب در دوران کودکی بر رشد مغز او تاثیر گذاشته باشد.»

روانشناسی خانواده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ