ارزان‌ترین‌ها در بازار مسکن

ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی واحد مسکونی متراژ کوچک با عنوان «ارزان‌های بازار اجاره مسکن» پرداخته است البته کاربرد واژه «ارزان» برای این دسته از واحدهای مسکونی، به معنی تایید نرخ‌های ارزنده نیست بلکه هدف معرفی کمترین نرخ‌های پیشنهادی در بازار اجاره است.
به گزارش ممتاز روز قبل یک واحد مسکونی ۴۰ متری نوساز در خیابان سلیمانی واقع در میدان قزوین با شرایط رهن کامل ۴۰ میلیون تومان به بازار اجاره عرضه شد. علاوه براین مالکی عنوان کرده است: در خیابان امیریه در محدوده خیابان ولیعصر جنوبی واحد خود را به متراژ ۳۸ متر مربع به همراه انباری به شرط دریافت ۴۰ میلیون تومان رهن به متقاضی تحویل می‌دهد.
این دو واحد مسکونی، نمونه‌هایی از ارزان‌ترین فایل‌های اجاره دیروز از بابت مبلغ رهن می باشند؛ چراکه فایل دیگری به شرط رهن کامل کمتر از ۴۰ میلیون تومان به بازار عرضه نشده بود. همچنین روز قبل ارزان ترین اجاره ماهانه مربوط به اجاره بهای یک واحد مسکونی ۳۵ متری در میدان امام حسین(ع) بود. نرخ اجاره این واحد ۴۰ میلیون تومان ودیعه به اضافه ۲۵۰ هزار تومان اجاره ماهانه است.
از سوی دیگر دیروز ارزان ترین مبلغ ودیعه به واحدی به متراژ ۵۰ متر مربع در خیابان رسالت تعلق داشت؛ زیرا اجاره بهای واحد مذکور، ۵ میلیون تومان ودیعه به همراه ۹۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه بود.

مطابق با آمار رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن، از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، بیشترین متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۱۰ میلیون و ۱۳۰ هزار به منطقه یک و کمترین آن معادل ۲ میلیون و ۱۹۰ هزار به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ