اروپا رنو ZOE را ایمن‌ترین سوپر‌مینی معرفی کرد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رنو ZOE خودرویی تمام الکتریکی است و به همین سبب ایمنی مجموعه باتری‌های این خودرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مهندسان رنو برای ارتقا ایمنی در این بخش، مجموعه باتری‌ها را در حفاظی مقاوم قرارداده‌اند.

خبراقتصادی: مدل تمام الکتریکی رنو ZOE از سوی Euro NCAP به عنوان ایمن‌ترین خودرو در کلاس سوپرمینی (خودرو‌های کوچک شهری) در سال ۲۰۱۳ اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی رنو پارس، خودروی تمام الکتریکی رنو ZOE که در ماه مارس سال قبل میلادی توانسته بود پنج ستاره کامل ایمنی را در آزمون تصادف Euro NCAP از آن خود کند، در لیست ایمن‌ترین خودروهای اروپا در سال ۲۰۱۳ توانست عنوان ایمن‌ترین خودروی در کلاس سوپرمینی را از آن خود کند.

رنو ZOE خودرویی تمام الکتریکی است و به همین سبب ایمنی مجموعه باتری‌های این خودرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مهندسان رنو برای ارتقا ایمنی در این بخش، مجموعه باتری‌ها را در حفاظی مقاوم قرارداده‌اند. این مجموعه علاوه بر تست‌های معمول، آزمون‌های سختی را نیز برای ایمنی در زمان آتش‌سوزی، اتصال کوتاه، شارژ بیش از حد، سقوط از ارتفاع و سوراخ شدن توسط اجسام نوک تیز گذرانده است.

توجه به ایمنی خودرو‌ها همواره جزو اولویت‌های رنو در زمان طراحی محصولات بوده و در این راستا بیش از ۱۵ مدل از محصولات این شرکت توانسته‌اند با کسب پنج ستاره کامل ایمنی، در بالاترین رده‌بندی Euro NCAP قرار بگیرند که در این میان نام رنو مگان عرضه شده در ایران نیز به چشم می‌خورد. علاوه بر این، نسل دوم رنو سنیک در سال ۲۰۰۳ و رنو مودوس در سال ۲۰۰۴، اولین خودرو‌هایی بودند که توانستند در کلاس خود پنج ستاره کامل ایمنی را از موسسه Euro NCAP دریافت کنند. از سوی دیگر نسل تازه رنو مگان در سال ۲۰۰۸ علاوه بر کسب پنج ستاره کامل ایمنی، رکورد بالاترین امتیاز ممکن در آزمون تصادف Euro NCAP را نیز از آن خود کند.

Euro NCAP نهادی مستقل است که کار خود را از سال ۱۹۹۷ در زمینه ارزیابی، رتبه‌بندی و تایید ایمنی خودرو‌های عرضه شده در اتحادیه اروپا آغاز کرده است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ