“اروپا هرگز الحاق کرانه باختری را به رسمیت نخواهد شناخت”

سفیر آلمان در اراضی اشغالی تاکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی برای الحاق مناطق اشغالی فلسطین ضربه سنگینی را به روابط اسرائیل با اتحادیه اروپا وارد خواهد کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سفیر آلمان در اراضی اشغالی در گفتگو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اظهار کرد، اتحادیه اروپا هرگز تغییرات در مرزهای اراضی اشغالی را به رسمیت نخواهد شناخت.

وی گفت اجرای این طرح به روابط ارو.پا با اسرائیل ضربه می‌زند.

تل‌آویو قصد دارد با استناد به طرح معامله قرن آمریکا که با مخالفت کامل فلسطین مواجه شد، نزدیک به ۳۰ درصد از مساحت کرانه باختری را به اراضی اشغالی ملحق کند.

اتحادیه اروپا از جمله آلمان طرح اسرائیل برای الحاق مناطق فلسطینی را بر خلاف قوانین بین‌المللی می‌داند.

میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز تاکید کرد: طرح اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری اشغالی غیرقانونی است و تاثیرات آن برای دهه‌ها ادامه خواهد داشت.

باچله گفت: الحاق غیرقانونی است نقطه سرخط.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل افزود: به شدت نگران هستم که حتی کمترین شکل الحاق موجب افزایش خشونت‌ها و تلفات انسانی خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی تصویری برای جمعیت مسیحیات متحد اسرائیل که دو روز قبل از تاریخ احتمالی آغاز طرح الحاق در یکم ژوئیه ارسال کرد، مدعی شده بود: اقدام اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری هرگز مانع برقراری صلح نخواهد شد و از صلح حمایت خواهد کرد!

نتانیاهو از فلسطینی‌ها خواست رویکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد خاورمیانه را در پیش بگیرند.

در مقابل تشکیلات خودگردان فلسطین روز یکشنبه مخالفت خود با تمامی اشکال طرح‌های آمریکایی و اسرائیلی الحاق را اعلام کرد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *