از خواص به چه می‌دانید؟

منتشر شده در پورتال خبری ممتاز نیوز به نقل از منبع ذکر شده در خبر

یک متخصص تغذیه در خراسان جنوبی گفت: خوردن میوه به پیشگیری از سکته مغزی و قلبی کمک می‌کند.

به گزارش تفسیری مشرق به نقل از ایسنا، زهرا اصغری خاطرنشان نمود: به، این میوه خوش عطر و طعم، حاوی فواید بسیار است. طبع این میوه “معتدل و تر” است و بسته به مناطق رویش آن می‌تواند “سرد و تر” باشد.

وی افزود: این میوه حاوی ویتامین‌های آ و ب بوده و حاوی خواص سیب است و خوردن به در دوران حاملگی سبب بسیارزیبایی نوزاد می‌شود. همچنین مصرف به سبب تقویت قلب شده و به سبب باز نمودن رگ‌های کرونر قلب از سکته قلبی جلوگیری می‌کند.

اصغری ادامه داد: این میوه به جهت مزاجی قابض بوده و از این رو ترشح بسیار بزاق دهان را اعتدال می‌بخشد.

وی با بیان این‌که مصرف این میوه به صورت مربا نیز در درمان رماتیسم موثر است، افزود: روغن به، در درمان زخم معده، اثنی‌عشر و تورم کبدی تاثیر فراوان دارد و خوردنش در فصل آن، سبب طول عمر و بازگرداندن نیروی جوانی و شادابی به انسان می‌شود.

اصغری تصریح نمود: همچنین، دم نموده شکوفه به برای کسانی که خواب آشفته توام با کابوس دارند پیشنهاد شده است و در بی‌خوابی‌ها نیز می‌توان از خیسانده برگ به با شکوفه نارنج استفاده نمود.

وی اظهار نمود: مصرف به‌ترش یک مسهل بسیار عالی است. کسانی که از ناراحتی افسردگی رنج می‌برند نباید در مصرف آن، کوتاهی نمایند. علاوه بر آن، استفاده از این میوه در درمان کلسترول، تصلب شرایین و ترومبوز خونی موثر است.

این متخصص تغذیه گفت: دانه به نیز حاوی فواید بسیاری است و از آن، در درمان سرفه، تب، سوزش دهان، حرارت معده، ترک پوست، یبوست، قطره قطره آمدن ادرار و خونریزی‌های داخلی و خارجی به صورت خوراکی استفاده می‌شود” به این صورت که مقداری از «به‌دانه» را در یک استکان آب جوش ریخته و درب آن را می‌گذارند تا موسیلاژ (لعاب) آن در آب حل شود”.

اصغری یادآور شد: از خواص دیگر این میوه خوش‌طعم می‌توان به بالابردن فشار خون پایین، از بین رفتن برفک دهان، خونریزی لثه، آبریزش چشم، ریختن مژه و رفع ترشحات زنانگی اشاره نمود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *