از سال۹۲ دولت‌آباد تا کن ـ‌ سولقان را با مترو می‌روید

37-23.jpg

مجری خط ۶ مترو تهران گفت: در صورت تامین به موقع اعتبارات و حل مشکلات ارزی، فاز نخست این پروژه به طول ۱۲ کیلومتر حدفاصل دولت آباد تا خیابان شریعتی در تقاطع خیابان بهار شیراز ، تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد.

به گزارش سرویس«شهری» حسین شهرآزاد با بیان این مطلب اظهار کرد: خط ۶ مترو تهران به طول حدود ۳۵ کیلومتر و با ۳۱ ایستگاه از جنوب شرقی تهران یعنی محدوده دولت آباد آغاز می شود و تا شمال غربی شهر در محدوده کن سولقان ادامه می‌یابد.

وی با تاکید براینکه این پروژه در ۳ فاز احداث و به بهره برداری خواهد رسید گفت: فاز نخست خط ۶ مترو به طول ۱۲ کیلومتر از جنوب شرقی تهران آغاز می شود و در طول مسیر از ایستگاه های دولت آباد و کیانشهر عبور کرده و در مسیر خیابان ۱۷ شهریور از ایستگاه‌‌های بعثت، منصور، میدان خراسان، شهید محلاتی، امیرکبیر و میدان شهدا خواهد گذشت، سپس این خط به سمت ایستگاه میدان امام حسین(ع) ادامه می‌یابد و نهایتا در خیابان شریعتی تقاطع خیابان بهار شیراز فاز اول پروژه به اتمام خواهد رسید.

مجری خط ۶ مترو تهران با بیان اینکه در صورت تامین به موقع اعتبارات و حل مشکلات ارزی، فاز نخست این پروژه تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد گفت: فاز دوم خط ۶ مترو تهران از خیابان شریعتی آغاز می شود و تا پارک لاله ادامه خواهد یافت و در این بخش از مسیر ایستگاه‌هایی در میدان هفت تیر، کریم خان ـ ویلا، میدان ولیعصر(عج) و بلوار کشاورز در محدوده پارک لاله احداث خواهد شد.

وی همچنین در خصوص فاز سوم خط ۶ مترو تهران گفت: بخش پایانی و نهایی خط ۶ مترو تهران از بلوار کشاورز در محدوده پارک لاله آغاز می شود و با عبور از پل گیشا، خیابان مرزداران، بزرگراه اشرفی اصفهانی و آیت الله کاشانی تا محدوده کن و سولقان ادامه می یابد.

شهرآزاد با بیان اینکه در حال حاضر عملیات عمرانی احداث در ۱۰ ایستگاه خط ۶ مترو تهران در حال اجرا است گفت: حفر تونل در فاز نخست خط ۶ مترو تهران توسط دستگاه حفار اتوماتیک (TBM) صورت می گیرد و تاکنون ۴ کیلومتر از تونل های این خط حفر شده و با عبور از ایستگاه های کیانشهر و بعثت به محدوده ایستگاه منصور در خیابان ۱۷ شهریور رسیده ایم.

وی ابراز امیدواری کرد که ضمن پرداخت کامل و به موقع اعتبارات مصوب و قانونی مترو، مشکلات نوسانات ارز نیز که بر روند ساخت و توسعه مترو بسیار تاثیر گذار است حل شود تا توسعه خطوط مترو براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش رود.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *