اساسنامه صندوق تامین اجتماعی اصلاح شد

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی و به استناد ماده (۱۷) قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی ـ مصوب ۱۳۸۳ ـ با اصلاح اساسنامه صندوق تامین اجتماعی موافقت کرد.

بر اساس اصلاحات ماده (۱) این صندوق، به موجب قانون اصلاح ماده (۱۱۳) قانون مدیریت خدمات کشوری و چگونگی مدیریت سازمان تامین اجتماعی – مصوب ۱۳۸۸- صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی تغییر نام می یابد.

همچنین متن ‘هیات امنای سازمان علاوه بر سازمان تامین اجتماعی در حکم هیات امنای کلیه صندوق ها از جمله صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه روستاییان و عشایر خواهد بود’ به ابتدای ماده (۷) اضافه می شود.

بر این اساس، تبصره ماده (۱۴) به عنوان تبصره (۱) تلقی و سه تبصره دیگر به آن الحاق می شود که بر اساس آن شرایط انتصاب مدیر عامل سازمان شامل؛ داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی ارشد، داشتن پنج سال سابقه کار تخصصی در امور مدیریتی یا اقتصادی یا مالی یا حسابداری یا انفورماتیک و گروه پزشکی است.

همچنین بر اساس این اصلاحیه، منظور از مدیریتی شامل مواردی همچون؛ مدیریت دولتی شامل وزراء، معاونان و مشاوران و مدیران کل و همتراز آنها در دستگاه های اجرایی، مدیریت بازرگانی و صنعتی شامل اعضای هیات مدیره و مدیران عامل شرکتهای دولتی و شرکتهای فعال در حوزه بازرگانی و صنعتی و تجارت پذیرفته شده در بازار بورس و فرابورس، مدیریت حقوقی و قضایی شامل معاونان و مدیران ستادی قوه قضاییه و روسای کل دادگستری و دادستانهای مراکز استان و معاونان حقوقی دستگاه های اجرایی در سطح معاونان وزیر و سایر مدیریتها از جمله روسای دانشگاه ها ‌دانشکده ها ‌و مراکز آموزش عالی حسب مورد پس از تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری است.

بر اساس اصلاح این اساسنامه، احراز شرایط مدیر عامل منتخب موضوع تبصره های ۲ و ۳ با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری و تایید نهایی رییس شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی خواهد بود.

این مصوبه را ‘محمدرضا رحیمی’ معاون اول رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ کرده است.

سیام**۷۳۷۸*

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۶۴۱۷۷


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ